Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Британските депутати одобриха сделката с ЕС след Брекзит
Автор: Екип Varna24.bg 21:08 / 30.12.2020Коментари (0)1452
©
Британската Камара на общините одобри сделката за бъдещите отношения с Европейския съюз след Брекзит. Това се доказва от резултатите от гласуването на едноименния законопроект, проведено днес.

Законопроектът, част от който е споменатото споразумение, беше приет на второ четене с подкрепата на 521 народни представители, а 73 депутати бяха против. Сега той трябва да премине на трето четене, но е вероятно да стане официален, тъй като управляващата Консервативна партия и опозиционната Лейбъристка вече обявиха предварително, че ще подкрепят сделката. След това документът трябва да отиде при членовете на горната Камара на лордовете.

Британските депутати гласуваха в подкрепа на търговската сделка, въпреки скептицизма на либералните демократи, шотландските националисти и останалите от Лейбъристката партия.

Премиерът Борис Джонсън заяви на специално свикано заседание на парламента, че Великобритания трябва да работи "ръка за ръка" с ЕС, като същевременно запази собствения си суверенитет.

Той заяви: "Брекзит не е край, а начало. Отговорността сега е на всички нас да използваме по най-добрия начин силите, които си възвръщаме, инструментите, които вземаме обратно в ръцете си."

Търговската сделка беше окончателно договорена в навечерието на Коледа след месеци на преговори. След гласуването на депутатите обаче, законопроектът ще трябва да бъде одобрен от Камарата на лордовете и може да стане закон едва около полунощ, информира Нова тв. Това ще означава, че търговията за повече от 1 трилион щатски долара между Обединеното кралство и ЕС може да продължи без необходимост от мита.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Икономическо престъпление е разкрито в Пловдив
България в еврозоната
Президентът внася в НС предложение за национален референдум за еврото
ТИР уби 12-годишно момиче край Плевен
Бюджет 2025
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а (91) 28%
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а (25) 8%
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а (39) 12%
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а (171) 52%

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: