Дебитна карта за всеки бежанец в Турция осигурява ЕС

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
14:25 / 26.09.2016
3450
От днес всеки бежанец, който живее извън лагер в Турция ще получи дебитна карта и сума, с която да си купува най-необходимите хранителни продукти. Проектът на Европейския съюз е на стойност 348 милиона евро, предаде Асошиейтед прес. Той е част от споразумението ЕС-Турция за спиране на мигрантския наплив към Европа. 

До един милион мигранти, които живеят извън бежанските лагери, ще получат дебитни карти, които ще бъдат зареждани всеки месец. Средствата са предназначени за покриване на нужди от първа необходимост. Началото бе обявено днес от европейския комисар по хуманитарната помощ и управлението при кризи Христос Стилианидис. Смята се, че това е най-голямата хуманитарна програма, финансирана от ЕС.


Източник: БНР

Виж коментарите (0)

Още по темата (840):
10.03.2025 Анализатор: Може да се стигне до кървава война на религиозна основа в Сирия
22.01.2025 Франция издаде нова заповед за арест на Башар Асад
06.01.2025 Аналена Бербок "изчезна" от снимките с лидера на Сирия
02.01.2025 Башар Асад е бил отровен при опит за убийство в Москва?
23.12.2024 "Роза в пустинята" или "Първата дама на ада": Съпругата на Башар Асад е обвинена, че иска развод
11.12.2024 Вътрешният министър: Над 20 сирийски бежанци от лагерите в България искат да се върнат в Сирия
Още новини от Международни новини:
Русия започва наказателно дело срещу България заради повреждането...
Жена загина при експлозия в Солун, след като бомба се взриви в ръ...
Администрацията на Тръмп върна американските визи за румънците
Нов закон в Гърция криминализира караваните
ЕС санкционира TikTok с 530 милиона евро
Тръмп номинира Майк Уолц за посланик в ООН


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).