Северозападните райони на Филипините бяха опустошени от тайфуна "Фунг-уонг", който донесе проливни дъждове, наводнения и свлачища, оставяйки цели провинции без електрозахранване. Според властите стихията е отнела живота на най-малко двама души, а над 1,4 милиона са били принудени да напуснат домовете си, предава The Independent.
След бурята "Калмаеги": Мощен тайфун приближава Филипините
Метеорологичната служба на страната обяви най-високата степен на тревога за буря над югоизточната част на остров Лусон, включително провинция Катандуанес и части от Камаринес Норте и Камаринес Сур. Бурята, известна на местните като "Уван", се очаква да продължи движението си на север към Тайван. Министърът на отбраната Жилберто Теодоро-младши предупреди в телевизионно изявление за потенциално катастрофалните последици от тайфуна.
Според доклади има масови прекъсвания на електрозахранването в Източните Висаи. Кадри на филипинската брегова охрана показват жители на Камаринес Сур, които се качват на камиони по време на евакуациите в засегнатите райони. Отменени са повече от 300 вътрешни и международни полета.
Тайфунът "Фунг-уонг" връхлита страната само дни след като тайфунът "Калмаеги" причини гибелта на 204 души във Филипините, преди да удари Виетнам, където също взе жертви и унищожи стотици рибарски лодки и ферми. В отговор на последователните бедствия президентът Фердинанд Маркос-младши обяви извънредно положение в страната миналата седмица, заради широкомащабните разрушения от "Калмаеги" и предстоящите щети от "Фунг-уонг".
Двама души са загинали, след като тайфунът "Фунг-уонг" връхлетя Филипините
| пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |
Испания обяви тридневен траур след влаковата катастрофа
16:33 / 19.01.2026
ЕС предлага помощ на Испания след тежката влакова катастрофа
13:18 / 19.01.2026
Проф. Чуков: Вероятността за нови удари срещу Иран е твърде голям...
13:25 / 19.01.2026
Румен Радев изрази съболезнования към крал Фелипе VI и семействат...
11:27 / 19.01.2026
Златото поскъпва отново, след като Тръмп наложи мита на осем евро...
11:08 / 19.01.2026
Броят на жертвите на влаковата катастрофа в Испания нарасна на 39...
09:35 / 19.01.2026
Актуални теми
Зареждане ...

09:06 / 10.11.2025
1874

Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.