Двама лекари са задържани в Румъния по подозрение за убийството на 17 пациенти

Автор: Тереза Герова
Коментари (0)
17:24 / 08.08.2024
2261
Двама лекари от болницата "Свети Пантелеймон“ в Букурещ са задържани по подозрение за убийството на 17 пациенти, съобщава румънският портал Hot News.

През април румънската прокуратура започна наказателно разследване за смъртта на 17 пациенти в интензивното отделение в болницата в рамките на само три дни. Анонимен източник разкрил пред органите на реда, че причината е неправилно лечение.

"Двама лекари от столичната болница "Свети Пантелеймон“ бяха задържани от прокурори от в Букурещ. Те са обвинени в "разработване и прилагане на план за рязко намаляване на дозата норепинефрин“ за пациенти, които се нуждаят от интензивни грижи, но за които те са сметнали, че вече не е препоръчително да поддържат живота им“, съобщава порталът.

Към момента прокуратурата е убедена, че действията на лекарите са довели до смъртта на най-малко един пациент на 54 години, на когото умишлено са прилагани намалени дози от необходимите лекарства в продължение на два дни. Останалите случаи все още се разследват.

Надзорният орган на Министерството на здравеопазването и Колегията на лекарите в Букурещ проведоха собствени разследвания по въпроса и обявиха през април, че не са открити нарушения.

След изявлението на Прокуратурата министърът на здравеопазването Александру Рафиле поиска оставката на шефа на болницата. Временно са отстранени завеждащият реанимацията, както и неговият заместник.

Виж коментарите (0)

Още по темата (16):
17.04.2025 Колумбия обяви извънредна ситуация заради увеличаването на смъртните случаи от жълта треска
16.04.2025 СЗО постигна "историческо" споразумение за подготовка за бъдещи пандемии
08.04.2025 "Неизбежно е": СЗО предупреждава за нова глобална пандемия
07.04.2025 СЗО алармира: Една жена умира на всеки две минути от усложнения по време на бременност или раждане
06.04.2025 Втори смъртен случай на дете с морбили в Тексас
07.03.2025 Огнище на шап в Унгария: България и Румъния са под висок риск от разпространение на болестта
Още новини от Международни новини:
Откриха исторически артефакти при разкопки за нова метростанция в...
Четирима души загинаха, а един е откаран в болница, след падане в...
Отмениха почитта към Деня на независимостта за семействата на зал...
Земетресение с магнитуд 5,4 по скалата на Рихтер разтърси Папуа Н...
Израел поиска помощ от България заради пожарите край Йерусалим 
Израел обяви извънредно положение: Пожари близо до Йерусалим, път...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).