Един на всеки шестима заразени страда от този нов симптом на COVID-19

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
15:39 / 29.10.2020
2219
"COVID пръсти“ е състояние на кожата, което според учените "оцветява" пръстите на краката в червено, а след това - и в лилаво. Подпухналите пръсти могат да останат такива в продължение на месеци, съобщава ДЕ24.

Учените подозират, че заболяването обикновено е леко, но се страхуват, че случаите, на които са били свидетели, са "само върха на айсберга“. Те казват, че симптомите обикновено се развиват в рамките на една до четири седмици от появата на вируса и са свързани с подуване или промяна на цвета на пръстите на краката. Има и случаи, при които възпалението е продължило повече от 150 дни.

Учените установиха, че приблизително всеки шести заразен е с "COVID пръсти" и се нуждае от болнично лечение.

Д-р Естер Фрийман, главен изследовател в Международния регистър по дерматология, обясни, че в повечето случаи състоянието изчезва само и е относително леко. Възстановяването отнема средно около 15 дни.

"Мисля, че това повдига много въпроси относно вида възпаления, които предизвиква коронавирусът. Все още не знаем отговора. Кожата може да се разглежда като прозорец към останалата част от тялото“, казва специалистът.

Данните са предоставени от медици, лекуващи пациенти с кожни проблеми в десетки страни по света. Те ще бъдат представени тази седмица на конгреса на Европейската академия по дерматология и венерология (EADV) в Швейцария.

Виж коментарите (0)

Още по темата (15125):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Консумирането на портокали обостря симптомите на грип?
05.03.2025 Васил Велев: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%. COVID добавката трябва да отпадне на два етапа
05.03.2025 Кунчев за грипа: Финалът на епидемията се очаква до 1-2 седмици
Още новини от Международни новини:
Тръмп номинира Майк Уолц за посланик в ООН
CBS News: Майк Уолц подава оставка
Откриха исторически артефакти при разкопки за нова метростанция в...
Четирима души загинаха, а един е откаран в болница, след падане в...
Отмениха почитта към Деня на независимостта за семействата на зал...
Земетресение с магнитуд 5,4 по скалата на Рихтер разтърси Папуа Н...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).