Кога ще заживеем нормално, прогнозата на водещия германски вирусолог

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (2)
09:13 / 03.11.2020
2315
В Германия от днес влизат в сила нови ограничения заради коронавируса. А въпреки тях водещият германски вирусолог Кристиан Дростен не очаква бързо нормализиране на ситуацията.

"Едно е сигурно, до Великден пандемията няма да е отшумяла", заяви той пред германското издание "Нойе Оснабрюкер Цайтунг", цитирано от DW.

"Най-късно през лятото животът ни ще се промени към по-добро, но само ако сега успеем да овладеем разпространението на коронавируса". 

За целта Дростен препоръчва всеки да се държи така, сякаш е заразен. И обратното - да се отнасяме към другите така, сякаш те са заразени. 

"Само така може да се пресече пътят на заразата. Предстоят месеци на сериозни ограничения", допълва още той.

Според преценката на Дростен, от особено значение в борбата срещу коронавируса е засиленото използване на бързи тестове за COVID-19. 

"Така можем да установим не само дали даден човек се е заразил с коронавируса, но и дали и доколко е заразен за останалите", заяви вирусологът.

"Предстоят тежки времена, предупреди и германският министър на здравеопазването Йенс Шпан. Дори след няколко седмици да отменим локдауна, не е изключено да последват нови строги ограничения", отбеляза Шпан пред германската обществена телевизия ZDF. 

"Германия се намира в безпрецедентна ситуация, предстоят месеци на сериозни ограничения, предупреди още той.

Какви ограничения важат от днес

От вчера в Германия влязоха в сила новите мерки срещу коронавируса. Врати затварят всички ресторанти, барове, клубове и дискотеки. Същото важи за театрите, оперите, концертните зали и кината. 

Германците имат право да се срещат навън само с още едно домакинство, а пътуванията с цел туризъм са забранени. 

За сметка на това училищата и детските градини остават отворени. Търговските обекти също ще продължат да работят, макар и с по-строги ограничения. Предвидено е тези мерки да важат поне до края на месец ноември.

Виж коментарите (2)

Още по темата (15125):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Консумирането на портокали обостря симптомите на грип?
05.03.2025 Васил Велев: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%. COVID добавката трябва да отпадне на два етапа
05.03.2025 Кунчев за грипа: Финалът на епидемията се очаква до 1-2 седмици
Още новини от Международни новини:
Русия започва наказателно дело срещу България заради повреждането...
Жена загина при експлозия в Солун, след като бомба се взриви в ръ...
Администрацията на Тръмп върна американските визи за румънците
Нов закон в Гърция криминализира караваните
ЕС санкционира TikTok с 530 милиона евро
Тръмп номинира Майк Уолц за посланик в ООН


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).