Мария Захарова посочи какво не разбира в момента Русия

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
20:02 / 18.08.2022
1628
Русия не разбира какво пречи на делегацията на Международната агенция за атомна енергия (МААЕ) да посети Запорожката атомна електроцентрала. Това заяви говорителят на руското външно министерство Мария Захарова пред "Спутник".

Тя подчерта, че сложната ситуация в Украйна не е попречила на генералния секретар на ООН Антониу Гутериш да насрочи посещение в страната. Изглежда, обаче никой не бързал да разреши заплахите на площадката на централата.

Захарова предупреди, че "особено безпокойство предизвиква режимът в Киев и контролираните от него въоръжени формирования, които се преструват, че не разбират какъв е залогът и продължават да нанасят удари по Запорожката АЕЦ".

Вчера Захарова увери, че Русия ще направи "всичко необходимо", за да даде възможност на специалисти на МААЕ да посетят Запорожката атомна електроцентрала.

Запорожката АЕЦ - най-голямата в Европа, беше превзета от Русия по време на нахлуването й в Украйна. В последните десет дни обстрелът в района на централата е почти ежедневен, като и Москва, и Киев се обвиняваха взаимно, че създават предпоставки за ядрена авария.

Киев отрича да е нанасял удари по съоръженията на централата и твърди, че руските войски провеждат "операции под чужд флаг" и сами я обстрелват, за да обвинят Украйна.

Виж коментарите (1)

Още по темата (4674):
19.05.2025 Зеленски: Обсъжда се среща между САЩ, Украйна, Русия и страните от ЕС
19.05.2025 Путин: Русия и Украйна трябва да намерят компромис, като цяло двете страни са на прав път
19.05.2025 Тръмп: Преговорите между Русия и Украйна започват незабавно
19.05.2025 Путин: Разговорът с Тръмп беше откровен и смислен, Русия е готова да работи с Киев
19.05.2025 Разговорът между Тръмп и Путин все още продължава
19.05.2025 Телефонният разговор между Тръмп и Путин започна
Още новини от Международни новини:
Серия от трусове в Евия: Обявено е извънредно положение, училищат...
Тръмп: Преговорите между Русия и Украйна започват незабавно
Путин: Разговорът с Тръмп беше откровен и смислен, Русия е готова...
Телефонният разговор между Тръмп и Путин започна
Тръмп разговаря със Зеленски преди обявения разговор с Путин
Белият дом: Тръмп иска прекратяване на огъня в Украйна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).