Мария, преживяла ужаса в Кочани: Не знам как, но се озовах на пода. Някой ме бутна, не можах да се изправя и всички започнаха да ме настъпват!

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
17:55 / 17.03.2025
2735
Имаше пожар и всички почнаха да викат: "Излизайте, бягайте! Това разказва Мария Тасева, която е присъствала на трагедията в нощния клуб "Пулс" в Кочани. По време на инцидента загинаха 59 души, а над 150 пострадаха.

"За съжаление, имаше само един изход, а хората вътре бяха 1500. Всички започнаха да се бутат, затова се запътих към изхода", обясни тя.

"Не знам как, но се озовах на пода. Някой ме бутна, не можах да се изправя и всички започнаха да ме настъпват.  Успях да се измъкна някак. Сега съм добре, но има много загинали"

"Страшно е. Сестра ми загина. Аз бях спасена, но тя не", допълни Мария пред The Times.

Общо 59 души загинаха, а 155 са с различна степен на изгаряния и наранявания, след като в ранните часове на неделя в дискотека "Пулс" в град Кочани, в източната част на Северна Македония, избухна пожар по време на концерт на популярната група "ДНК". Пожарът е бил причинен от искри от пиротехника, използвана за светлинни ефекти на концерта. Част от пострадалите са транспортирани до България, Гърция, Турция и Сърбия за лечение. В България в момента се лекуват общо 14 от пострадалите.

Виж коментарите (0)

Още по темата (151):
27.04.2025 Министър Кирилов се срещна с пациентите от Кочани
19.04.2025 Ученици от българско село събраха над 5000 лв. за пострадалите при пожара в Кочани, РС Македония 
18.04.2025 Двама остават в доста тежко състояние след ужаса в Кочани
17.04.2025 Папазов излиза от ареста – смениха мярката на седем заподозрени за пожара в Кочани
17.04.2025 Трагедията в Кочани: Броят на жертвите достигна 62
16.04.2025 Новият кмет на Кочани: Ситуацията е много тревожна, но ще работя за младите хора в града
Още новини от Международни новини:
Тръмп номинира Майк Уолц за посланик в ООН
CBS News: Майк Уолц подава оставка
Откриха исторически артефакти при разкопки за нова метростанция в...
Четирима души загинаха, а един е откаран в болница, след падане в...
Отмениха почитта към Деня на независимостта за семействата на зал...
Земетресение с магнитуд 5,4 по скалата на Рихтер разтърси Папуа Н...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).