Мерките срещу коронавируса били фашистки, твърди Илон Мъск

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (6)
10:43 / 30.04.2020
1948
Американският предприемач Илон Мъск, който е сред най-богатите хора на света според Forbes, счита, че въведените срещу коронавируса ограничителни мерки на по-голямата част от територията на САЩ нарушават правата на гражданите и ще доведат до фалит на много компании. Той заяви това в сряда по време на телеконференция с инвеститори в оглавяваната от него компания Tesla, предава ."Фокус"

Говорейки за мерките, приети в Калифорния и други американски щати, той отбеляза: "Бих нарекъл това насилствено заключване на хората в домовете им в нарушение на конституционните им права. Това е мое мнение“. По думите на Мъск, става въпрос за "ужасно и погрешно нарушаване на свободите на хората“.

"Това е възмутително“, добави бизнесменът. "Това ще нанесе сериозни щети на всички компании, не само на Tesla. И макар че Tesla ще се справи с това, има много малки компании, които няма да го преживеят“.

"Ако някой иска да си остане вкъщи, това е прекрасно“, продължи Мъск. "Тези хора трябва да имат възможността да си останат вкъщи и не трябва да бъдат принуждавани да излизат. Но да им се казва, че не трябва да излизат от дома си, че ще ги арестуват, ако го направят – това е фашистко. Това е недемократично. Това не е свобода“, подчерта предприемачът.

Според информацията на Университета Джонс Хопкинс, който прави изчисления въз основа на сведения от федералните и местните власти, в САЩ са регистрирани повече от 1 милион случая на заразяване с коронавирус и са починали повече от 60 800 души.

Виж коментарите (6)

Още по темата (15125):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Консумирането на портокали обостря симптомите на грип?
05.03.2025 Васил Велев: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%. COVID добавката трябва да отпадне на два етапа
05.03.2025 Кунчев за грипа: Финалът на епидемията се очаква до 1-2 седмици
Още новини от Международни новини:
Нов закон в Гърция криминализира караваните
ЕС санкционира TikTok с 530 милиона евро
Тръмп номинира Майк Уолц за посланик в ООН
CBS News: Майк Уолц подава оставка
Откриха исторически артефакти при разкопки за нова метростанция в...
Четирима души загинаха, а един е откаран в болница, след падане в...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).