Най-малко 60 души загинаха при срутване на висящ мост в Индия

Автор: Иван Христов
Коментари (0)
18:33 / 30.10.2022
1067
Най малко 60 души са загинали и повече от сто са безследно изчезнали при срутване на висящ мост в индийския щат Гуджарат, съобщава телевизионният канал Odisha TV.

Уточнява се, че мостът на язовир Мачу в Морби е затворен през последните две години. Отвори отново след ремонт само преди ден. Повече от 500 души, включително деца, са били на моста по време на срутването.

Най-малко 350 души са паднали в реката след срутването, съобщи Хинди, позовавайки се на местните власти.

Премиерът Нарендра Моди нареди да бъде предоставена цялата необходима помощ. Той също така инструктира да се отпуснат 200 000 рупии (около 4770 лева) на семействата на загиналите и 50 000 (около 1200 лева) на ранените.

Според местните власти оказването на помощ е затруднено от силното течение на реката, както и нощните условия. На място са изпратени екипи от пожарникари от Морби и околните градове.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Хиляди бяха блокирани след кражба на кабели на високоскоростната ...
Bloomberg: ЕС ще предложи мерки за забрана на вноса на руски газ ...
Анализатор: Целият свят гласува "за" или "против" Тръмп - Румъния...
Родители на загиналите в Кочани: Няма човек, който да не е бил до...
Тръмп иска Алкатраз да отвори отново
Край на Skype


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).