Президентите на Полша, Литва, Латвия и Естония се срещнаха със Зеленски

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
12:51 / 14.04.2022
2141
Президентите на Полша, Литва, Латвия и Естония подчертаха подкрепата си за Украйна и поискаха възмездие за военните престъпления, извършени от руските сили, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

                  

Президентите Анджей Дуда, Гитанас Науседа, Егилс Левитс и Алар Карис посетиха Бородянка - един от градовете край Киев, където бяха открити доказателства за жестокости след изтеглянето на руските войски.

"Борбата за бъдещето на Европа се води тук", заяви президентът на Литва Гитанас Науседа и призова за по-строги санкции, включително срещу доставките на нефт и газ от Русия и срещу всички банки в страната.

                   

Появявайки се заедно със Зеленски в богато украсена зала в историческия Мариински дворец в Киев,  четиримата потвърдиха ангажиментите си да подкрепят Украйна политически и с военна помощ.

                   

"Ние познаваме тази история. Знаем какво означава руската окупация. Знаем какво означава руският тероризъм", каза Дуда. Той заяви, че тези, които са извършили военни престъпления, както и тези, които са издавали заповеди, трябва да бъдат подведени под отговорност.

                   

"Ако някой изпрати самолети, ако някой изпрати войници да обстрелват жилищни квартали, да убиват цивилни, да ги ликвидират, това не е война", каза той. "Това е жестокост, това е бандитизъм, това е тероризъм".

Виж коментарите (0)

Още по темата (4674):
19.05.2025 Зеленски: Обсъжда се среща между САЩ, Украйна, Русия и страните от ЕС
19.05.2025 Путин: Русия и Украйна трябва да намерят компромис, като цяло двете страни са на прав път
19.05.2025 Тръмп: Преговорите между Русия и Украйна започват незабавно
19.05.2025 Путин: Разговорът с Тръмп беше откровен и смислен, Русия е готова да работи с Киев
19.05.2025 Разговорът между Тръмп и Путин все още продължава
19.05.2025 Телефонният разговор между Тръмп и Путин започна
Още новини от Международни новини:
Серия от трусове в Евия: Обявено е извънредно положение, училищат...
Тръмп: Преговорите между Русия и Украйна започват незабавно
Путин: Разговорът с Тръмп беше откровен и смислен, Русия е готова...
Телефонният разговор между Тръмп и Путин започна
Тръмп разговаря със Зеленски преди обявения разговор с Путин
Белият дом: Тръмп иска прекратяване на огъня в Украйна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).