Путин: Украйна промени тактиката си - охранява техниката с пехота

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
09:18 / 30.07.2023
995
"Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) са спрени във всични направления, поради големи загуби те изтеглиха щурмовите си части. Украинското командване с бронирана техника изкарва хора на предната линия, хвърля ги в бой". Това е заявил пред журналисти руският президент Владимир Путин, цитира ТАСС.

"Украинските военни", е заявил Путин, не са успели в никое направление, в което са се опитали да атакуват: "Навсякъде врагът е спрян, отхвърлен. Заради загуби Въоръжените сили на Украйна изтеглиха десантно-щурмовите си части към местата за възстановяване на боеспособността“.

Според руския президент ВСУ са променили тактиката, за да намалят загубите на техника: "Имаше някои (тактически) промени. Украинското командване с бронирана техника изкарва хора на предната линия, хвърля ги в бой и техниката веднага изчезва. Очевидно те пазят оборудването от страх да не го загубят и атакуват с пехота, излагайки хората на обстрела на нашите танкове и артилерия. Това води до големи загуби вече в жива сила".

"От началото на така нареченото контранастъпление Киев е загубил 415 танка и повече от 1300 бронирани машини от различни класове“.

В зоната на отговорност на командващия групировката на руските войски "Център“ Андрей Мордвичев "не само отблъскват вражеските атаки, но и сами преминават в контранастъпление“. "Те са настъпили в две направления. В едното - 15 км по фронта и около 4 км в дълбочина", е заявил Путин.

Относно командването и управлението

"Не смятам командването и управлението на войските за моя работа, това е погрешно и дори вредно. Но, разбира се, <...> аз съм наясно какво се случва там. Няколко пъти на ден се свързвам с ръководството на Министерството на отбраната, ако е необходимо и с конкретни ведомства“, е допълнил президентът.

За прехвърлянето на бойци от "Азов" в Киев

Русия и Турция имаха споразумения относно престоя в републиката на бойци от  батальона "Азов“: "Имаше споразумения, други коментари няма да има“, е заявил Путин.

Прехвърлянето на бойци от "Азов" в Киев от Анкара не е повлияло на решението на Москва да се оттегли от сделката за зърно. Путин е уточнил, че "едното няма нищо общо с другото".

За защитата на Кримския мост

След атаката на Кримския мост руската армия е "нанесла редица превантивни удари" по местата, откъдето са изпратени и произведени безпилотните самолети, атакували моста", е коментирал Путин.

По думите му вече има предложения за подобряване на сигурността на тази конструкция, пише ТАСС: "Това е техническа, физическа защита, използването на други технически средства. Не е толкова скъпо, но се надявам да е надеждно".

За рисковете от сблъсък със САЩ в Сирия

"Ние винаги сме готови за всякакви сценарии, но никой не иска това и по инициатива на американската страна веднъж създадохме специален механизъм за предотвратяване на тези конфликти“, е коментирал руския президент.

Виж коментарите (0)

Още по темата (4674):
19.05.2025 Зеленски: Обсъжда се среща между САЩ, Украйна, Русия и страните от ЕС
19.05.2025 Путин: Русия и Украйна трябва да намерят компромис, като цяло двете страни са на прав път
19.05.2025 Тръмп: Преговорите между Русия и Украйна започват незабавно
19.05.2025 Путин: Разговорът с Тръмп беше откровен и смислен, Русия е готова да работи с Киев
19.05.2025 Разговорът между Тръмп и Путин все още продължава
19.05.2025 Телефонният разговор между Тръмп и Путин започна
Още новини от Международни новини:
Серия от трусове в Евия: Обявено е извънредно положение, училищат...
Тръмп: Преговорите между Русия и Украйна започват незабавно
Путин: Разговорът с Тръмп беше откровен и смислен, Русия е готова...
Телефонният разговор между Тръмп и Путин започна
Тръмп разговаря със Зеленски преди обявения разговор с Путин
Белият дом: Тръмп иска прекратяване на огъня в Украйна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).