Realitatea: Има случай на коронавирус в Румъния!

Автор: Георги Кирилов
Коментари (0)
12:07 / 26.02.2020
985
Румъния потвърди първия случай на коронавирус в страната – мъж, който се е завърнал преди три седмици от Италия. Това съобщи букурещската медия Realitatea Plus, позовавайки се на медицински източници в страната. Според информацията, цитирана и от световните агенции, пациентът е бил поставен под карантина в болницата по инфекциозни заболявания в Букурещ.

Служителите на лечебното заведение все още не са коментирали темата. "Засега няма потвърждение на информацията", заяви обаче заместник-здравният министър на страната Андрей Бачу пред Ройтерс.

"Дотук имаме само негативни резултати от тестовете", заяви Бачу. По този начин той отрече разпространената по-рано от румънски медии информация за заразен мъж, който бил наскоро в Италия. Човекът е бил поставен под карантина в инфекциозно отделение в Букурещ. Оттам все още не са коментирали. Междувременно италианските власти съобщиха, че още трима души, които са били диагностицирани със заболяването, са починали в северната част на страната. Така броят на жертвите на коронавируса в Италия, която е най-тежко засегната, достигна 11 души.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Русия започва наказателно дело срещу България заради повреждането...
Жена загина при експлозия в Солун, след като бомба се взриви в ръ...
Администрацията на Тръмп върна американските визи за румънците
Нов закон в Гърция криминализира караваните
ЕС санкционира TikTok с 530 милиона евро
Тръмп номинира Майк Уолц за посланик в ООН


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).