Рублата вече не струва и 1 българска стотинка

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
12:07 / 09.03.2022
1508
Руската рубла пропадна тази сутрин под стойността на 1 българска стотинка, показва справка в портала banki.ru. В обменните бюра доларът се продава за 190 рубли, което преизчислено по междубанковите курсове се равнява на 0,94 ст.

Хората панически се редят пред обменните бюра и банкоматите, за да спасят каквото могат от спестяванията си. Огромни опашки се виждат и след полунощ. 

Fitch понижи кредитния рейтинг на Русия от B на С, което означава, че “фалитът е неизбежен". На 6 март друга агенция - Moodyʼs, намали рейтинга на Русия до “пред фалит".

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Хиляди бяха блокирани след кражба на кабели на високоскоростната ...
Bloomberg: ЕС ще предложи мерки за забрана на вноса на руски газ ...
Анализатор: Целият свят гласува "за" или "против" Тръмп - Румъния...
Родители на загиналите в Кочани: Няма човек, който да не е бил до...
Тръмп иска Алкатраз да отвори отново
Край на Skype


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).