СЗО България: За съжаление в България наблюдаваме втори пик на заразата

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (2)
11:28 / 22.06.2020
2738
Втори пик на COVID-19 се наблюдава в България и други страни по света. В някои страни се наблюдава всъщност първоначално развитие и разпространение на COVID-19. Това са страните от Латинска Америка. Притеснение будят и страните от Южна Африка, където се очакват трудности с посрещането на потребности от по-интензивни грижи за хората, които се разболяват. Това коментира в интервю за "Фокус" д-р Михаил Околийски, представител на СЗО за България.

В други страни, в които се наблюдаваше по-добро справяне с вируса в началото, сега се наблюдава увеличено разпространение. Една от тези страни за съжаление е България. Всъщност тези последни две седмици наблюдаваме едно пиково увеличаване на новите случаи, но може би това е част от първата вълна, когато благодарение на мерките, предприети от хората и правителството, вирусът беше държан под по-добър контрол. След разхлабване на мерките хората си помислиха, че са преодолели тези предизвикателства, този проблем и бързо се върнаха към старите си навици, обясни д-р Михаил Околийски.

Д-р Михаил Околийски бе категоричен, че мерките не трябва да бъдат занемарявани и всеки един от нас трябва да прояви отговорност и да се пази.

По думите му рисковите фактори по отношение на COVID-19 са много, сред тях затлъстяването и тютюнопушенето.

Никой не е застрахован от коронавирусната инфекция. COVID-19 съществува и рискът е много голям, допълни д-р Михаил Околийски.

Виж коментарите (2)

Още по темата (15125):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Консумирането на портокали обостря симптомите на грип?
05.03.2025 Васил Велев: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%. COVID добавката трябва да отпадне на два етапа
05.03.2025 Кунчев за грипа: Финалът на епидемията се очаква до 1-2 седмици
Още новини от Международни новини:
Тръмп номинира Майк Уолц за посланик в ООН
CBS News: Майк Уолц подава оставка
Откриха исторически артефакти при разкопки за нова метростанция в...
Четирима души загинаха, а един е откаран в болница, след падане в...
Отмениха почитта към Деня на независимостта за семействата на зал...
Земетресение с магнитуд 5,4 по скалата на Рихтер разтърси Папуа Н...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).