СЗО: Разпространението на ваксините е "неприемливо бавно"

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
12:35 / 01.04.2021
3003
Световната здравна организация определи като "неприемливо бавното" разпространение на ваксини в Европа и заяви, че нарастването на коронавирусните инфекции в региона е "тревожно", предава "Франс прес“.

"Ваксините представляват най-добрия ни начин за излизане от тази пандемия. Разпространението на тези ваксини обаче е неприемливо бавно“ и "удължава пандемията“, заяви в изявление директорът на СЗО за Европа Ханс Клуге.

"Трябва да ускорим процеса чрез увеличаване на производството, намаляване на бариерите пред прилагането на ваксини и използване на всеки отделен флакон, който имаме на склад“, добави той.

Според СЗО ситуацията в Европа е по-тревожна, отколкото е била преди няколко месеца.

Преди пет седмици седмичният брой на новите случаи в Европа е спаднал до под един милион, но през ​​миналата седмица се наблюдава нарастващо предаване на Covid-19 в повечето страни от европейския регион на СЗО, с 1,6 милиона нови случая", се казва в изявлението на организацията.

Според оценката на експертите Общият брой на смъртните случаи в Европа се доближава до един милион, а общият брой на заразените ще надхвърли 45 милиона.

Европейският регион на СЗО обхваща 53 държави и територии и включва Русия и няколко централноазиатски държави.

Виж коментарите (0)

Още по темата (15125):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Консумирането на портокали обостря симптомите на грип?
05.03.2025 Васил Велев: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%. COVID добавката трябва да отпадне на два етапа
05.03.2025 Кунчев за грипа: Финалът на епидемията се очаква до 1-2 седмици
Още новини от Международни новини:
Русия започва наказателно дело срещу България заради повреждането...
Жена загина при експлозия в Солун, след като бомба се взриви в ръ...
Администрацията на Тръмп върна американските визи за румънците
Нов закон в Гърция криминализира караваните
ЕС санкционира TikTok с 530 милиона евро
Тръмп номинира Майк Уолц за посланик в ООН


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).