Шест жертви след мощна буря в САЩ

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
09:08 / 13.04.2020
1280
Мощна буря премина над южната част на Съединените щати. В неделния ден метеорологичните радари в Луизиана и Мисисипи засякоха над 10 случая на торнадо, пишат американските издания.

Засега има 6 потвърдени жертви на лошото време в региона. По пътя си обаче бурите оставиха мащабни поражения - срутени сгради, обърнати автомобили, скъсани електропроводи. 45 хиляди домакинства са без ток.

В първите дни на тази седмица опасността от формиране на още подобни катастрофални бури остава за източните щати. Предупрежденията са за торнадо, мощни пориви на вятъра до над 100 километра в час, както и за едра градушка.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Тръмп номинира Майк Уолц за посланик в ООН
CBS News: Майк Уолц подава оставка
Откриха исторически артефакти при разкопки за нова метростанция в...
Четирима души загинаха, а един е откаран в болница, след падане в...
Отмениха почитта към Деня на независимостта за семействата на зал...
Земетресение с магнитуд 5,4 по скалата на Рихтер разтърси Папуа Н...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).