Иранските сили предприеха нови въздушни удари по американски бази в Ирак, Бахрейн и Абу Даби, въпреки обещаното по-рано през деня от иранския президент, че атаките през Персийския залив ще се прекратят, пише Рrotothema.
Според очевидци в Бахрейн е имало серия от силни експлозии.
Официалната иранска информационна агенция Fars твърди, че е имало ''масивни експлозии в американската база ''Juffair'' в Бахрейн в отговор на американска атака срещу инфраструктурата на иранския остров Кешм''.
Съветът за национална сигурност в Обединените арабски емирства публикува в X, че ''Системите за противовъздушна отбрана в момента реагират на ракетна заплаха'', като съветва хората да ''останат на безопасно място''.
Ирански медии съобщават също, за атака срещу водената от САЩ военновъздушна база ''Harir'' в Ербил, Ирак.
Министерствата на отбраната на ОАЕ, Катар и Кувейт също съобщават за интензивни операции по противовъздушна отбрана, отблъсквайки нов поток от дронове и ракети, идващо от Иран.
Зареждане ...

19:59 / 07.03.2026
2128




Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.