Тръмп предполага над 1 милион палестинци да бъдат разселени от Ивицата Газа в други държави

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
10:06 / 26.01.2025
2839
Президентът на САЩ Доналд Тръмп съобщава, че е разговарял с краля на Йордания за потенциален план за изграждане на жилища и преместване на повече от 1 милион палестинци от Ивицата Газа в други държави - забележително и необичайно предложение от действащ президент на САЩ, пише CNN.

Запитан за съботния разговор с йорданския крал Абдула II, Тръмп заявява, че е помолил краля да приеме допълнителни палестинци в страната си.

"Казах му, че бих се радвал да приемете повече, защото в момента гледам цялата Ивица Газа и това е бъркотия, истинска бъркотия", заявява той пред репортери на борда на Air Force One.

Тръмп допълва, че би искал и Йордания, и Египет да настанят хора и че в неделя ще разговаря по въпроса с египетския президент Абдел Фатах ел-Сиси.

"Става дума за милион и половина души, а ние просто разчистваме цялото това нещо", заявява Тръмп и добавя, че в региона има вековни конфликти.

Той продължава: "Не знам, нещо трябва да се случи, но в момента това е буквално площадка за срутване. Почти всичко е разрушено и хората там умират, така че бих предпочел да се ангажирам с някои от арабските нации и да построим жилища на друго място, където мисля, че може би биха могли да живеят в мир за разнообразие".

Президентът на САЩ заявява, че потенциалните жилища "може да са временни“ или "може да са дългосрочни“.

Виж коментарите (0)

Още по темата (440):
29.04.2025 Дипломат: Няма нужда от допълнително разследване за Марин Маринов, знаехме какво е станало още на 19 март
25.04.2025 Нови разкрития за смъртта на сънародника ни Марин Маринов
24.04.2025 Георг Георгиев: България получи извинение за смъртта на Марин Маринов. Подобни трагедии да не се повтарят
24.04.2025 Официално: Марин Маринов е убит от израелски танков снаряд!
14.04.2025 WP: Експерти потвърждават, че Марин Маринов е убит от израелски снаряд
09.04.2025 Анализаторът Давид Леви: Разрушенията в Газа и използваният азбест правят територията невъзможна за живот в близките десетилетия
Още новини от Международни новини:
Откриха исторически артефакти при разкопки за нова метростанция в...
Четирима души загинаха, а един е откаран в болница, след падане в...
Отмениха почитта към Деня на независимостта за семействата на зал...
Земетресение с магнитуд 5,4 по скалата на Рихтер разтърси Папуа Н...
Израел поиска помощ от България заради пожарите край Йерусалим 
Израел обяви извънредно положение: Пожари близо до Йерусалим, път...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).