Туристически кораб експлоадира в Гърция

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
10:04 / 07.10.2012
799
Експлозия, станала късно в събота на борда на туристическия кораб "Еда" край гръцкия остров Кос, е отнела живота на един човек и е ранила още петима, предаде АФП.

Корабът е бил на входа на пристанище Мандараки в Източна Гърция, завръщайки се от туристическа обиколка. Убит е 51-годишният капитан на кораба. Петима чуждестранни туристи са леко ранени, като са били откарани в болница на острова.

Плавателният съд е превозвал общо 28 пътници, като 26 от тях са били от Германия, Белгия и Холандия, а останалите двама са били гърци. Местните власти провеждат разследване на инцидента, като следствието е категорично, че не става въпрос за терористичен акт.


Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Български знамена приветстваха папа Лъв XIV във Ватикана
Робърт Франсис Превост е избран за нов папа
Habemus Papam: Бял дим се издигна от комина на Сикстинската капел...
Докато целият свят чака бял дим, над Ватикана се появи розов пуше...
Черен дим във Ватикана, папата не е избран
Extra omnes: Започна същинското гласуване за глава на Римокатолич...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).