Украински хакери са ударили MosmiskBTI: Имат данните на руски политици, военни и спецслужбите

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
11:29 / 07.08.2023
2388
В нощта на 7 август хакери са пробили защитата на сайта на Московското градско бюро за техническа инвентаризация (MosmiskBTI), който съдържа информация за собствениците на недвижими имоти в Москва и региона. Хакерите твърдят, че разполагат с личните данни на политици, военни и представители на специалните служби, предава РБК–Украйна.

"Разполагаме с всички данни за местоживеенето и имуществото на жителите на столицата на проклетата държава-агресор, която започна война с мирна държава. Информация за държавни служители, политици, военни и представители на специалните служби, които подкрепят война с Украйна, предадени са на Силите за отбрана на Украйна.“, се посочва в съобщението на хакерите, появило се на сайта MosmiskBTI.

След атаката сайтът е спрял да работи, а самата структура не е коментирала твърденията им.

Съобщението на главната страница на руската агенция включва и връзка към страницата на хакерите в Twitter. На която се посочва, че те (хакерите) работят за победата на Украйна.

Групата вече е известна, защото е свързана с мащабна кибератака на Rutube през май 2022 г., когато видео услугата не работи повече от два дни.

РБК–Украйна припомня, че по-рано украински хакери изпратиха на телефоните на руски моряци вирус, който краде поверителна информация. По този начин руснаците са били "поздравени" за Деня на руския флот.

Също така украински хакери са направили публично достояние документите на тайните служби на руската бригада , която се биеше край Харков и Бахмут.

Виж коментарите (0)

Още по темата (4650):
04.05.2025 Вучич и Фицо "внезапно се разболяха" точно преди парада за 9 май в Москва
01.05.2025 Зорница Илиева за сделката между САЩ и Украйна: Вече няма безплатен обяд
01.05.2025 Анализатори: Войната ще спре, когато Путин каже "победихме", Русия веднага може да спре огъня
26.04.2025 Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблуждава
25.04.2025 Зеленски отговори на Тръмп: Крим принадлежи на Украйна
24.04.2025 Александър Димитров: Европа в момента е между две войни 
Още новини от Международни новини:
Крайнодесният кандидат Джордже Симион води на първия тур на избор...
Осуетиха бомбен атентат на концерт на Лейди Гага
Най-малко 1 човек е убит, а 13 са ранени при стрелба на парти в Т...
Важно за притежателите на карти Visa и Mastercard
Русия започва наказателно дело срещу България заради повреждането...
Жена загина при експлозия в Солун, след като бомба се взриви в ръ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).