В Украйна са бесни на футболна легенда

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
16:40 / 09.03.2022
2088
Комитетът по етика и феърплей на Украинската футболна асоциация се обърна към ръководството на централата с искане да лиши Анатолий Тимошчук от професионалния му треньорски лиценз и всички награди в украинските турнири, предава ТАСС. Причината е, че Тимошчук продължава да работи като треньор в Зенит (Санкт Петербург), след като като Русия нахлу в Украйна.

В допълнение към лишаването на Тимошчук от треньорския лиценз, в заявлението се изисква ръководството да се обърне към държавните органи относно лишаването на треньора от всички държавни награди и почетни звания, както и да го лиши от всички титли и медали от украинското първенство, Купата и Суперкупата на страната, както и да го изключи от официалния списък на играчите на националните отбори на Украйна.

Полузащитникът на Аталанта Руслан Малиновски преди няколко дни обяви, че не смята Анатолий Тимошчук за легенда на украинския футбол. Малиновский посочи като причина факта, че Тимошчук не напусна работата си в Русия, въпреки че има война в Украйна.  

"Що се отнася до Тимошчук, не знам, трябва да питате него. Трудно е да коментирам, но за мен това е удивително. Не мога да си обясня позицията му, но смятам, че това е неправилно", заяви Малиновски.

"Не знам как той ще живее с това. Но това, че той вече не е легенда на украинския футбол е сигурно. За тези дни всички забравиха за заслугите му пред страната", смята полузащитникът на Аталанта.

Известно е, че Тимошчук игра за Зенит от 2007 до 2009 година и от 2013 до 2015 година. През  2017 работи като помощник треньор на клуба от Санкт Петербург. Тимошчук е и рекордьор по брой изиграни мачове за украинския национален отбор (144 мача).

Той е носител на Шампионската лига с германския Байерн (Мюнхен) през 2013 година, носител на Купата на УЕФА със Зенит (2008), трикратен шампион на Украйна, трикратен носител на Купата и Суперкупата на Украйна със състава на Шахтьор (Донецк).

В кариерата си той е играл още за украинския Волин (Луцк), както и за  казахстанския Кайрат (Алмати).

За националния отбор на Украйна има 144 мача и 4 гола, участвал е на две първенства на Стария континент и на едно първенство на планетата.

Виж коментарите (0)

Още по темата (4676):
20.05.2025 Журналист: Тръмп разбира, че не може да се разбере сам с Путин, мирното споразумение не е по неговите сили
20.05.2025 МНС може да започне разследване за военни престъпления срещу Ким Чен Ун заради подкрепата му за Русия
19.05.2025 Зеленски: Обсъжда се среща между САЩ, Украйна, Русия и страните от ЕС
19.05.2025 Путин: Русия и Украйна трябва да намерят компромис, като цяло двете страни са на прав път
19.05.2025 Тръмп: Преговорите между Русия и Украйна започват незабавно
19.05.2025 Путин: Разговорът с Тръмп беше откровен и смислен, Русия е готова да работи с Киев
Още новини от Международни новини:
Мария Захарова обвини Бълария в разпространение на антируска проп...
Джордже Симион ще оспорва резултатите от втория тур на президентс...
Никола Минчев е готов да даде имунитета си като евродепутат зарад...
Три деца са намушкани с нож в училище във Финландия
ЕС одобри 17-ия пакет от санкции срещу Русия, насочени към близо ...
ООН алармира: 14 000 бебета могат да умрат в Газа следващите 48 ч...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).