Володимир Зеленски: Готови сме за мир!

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
14:07 / 14.11.2022
1253
Украинският президент Володимир Зеленски посети Херсон и говори пред намиращи се там войници, броени дни след като руските сили се изтеглиха от южния украински град, предаде Reuters.

Украинското контранастъпление, което принуди руските сили да се изтеглят от Херсон миналата седмица, е един от най-големите военни успехи на Украйна, откакто Русия нахлу на украинска територия през февруари, отбелязва Ройтерс.

"Продължаваме напред", каза Зеленски на войниците, строени на централния площад на Херсон.

"Готови сме за мир, мир за цялата ни страна", изтъкна украинският лидер.

Зеленски изрази благодарността си към НАТО и към останалите съюзници на Украйна за помощта, която оказват в конфликта с Русия.

На площада в Херсон се събраха и цивилни, сред които имаше родители с деца. Част от тях развяваха украински знамена, а други се бяха загърнали с националните флагове.

"Истински щастлив съм, можете да видите по реакцията на хората, че не става дума за нещо режисирано", каза още Зеленски.

"Хората чакаха украинската армия, нашите войници, всички нас", изтъкна президентът.

В отговор на въпрос накъде може да продължат настъплението си украинските войници, Зеленски отвърна: "Не към Москва... Не ни интересуват териториите на друга държава".

Украинският президент подчерта, че е било важно да посети Херсон, за да демонстрира подкрепата си за местните жители, които в продължение на осем месеца са били под руска окупационна власт.

Минути преди Зеленски да пристигне в Херсон в центъра на града се чу звук от обстрел. След като украинският лидер завърши речат си, над града прозвуча ехо от артилерийска стрелба.

По данни на очевидци президентът е прекарал в Херсон около 30 минути.

Херсон е територия на Руската федерация, заяви днес говорителят на Кремъл Дмитрий Песков във връзка с посещението на Зеленски.

Виж коментарите (0)

Още по темата (4676):
20.05.2025 Журналист: Тръмп разбира, че не може да се разбере сам с Путин, мирното споразумение не е по неговите сили
20.05.2025 МНС може да започне разследване за военни престъпления срещу Ким Чен Ун заради подкрепата му за Русия
19.05.2025 Зеленски: Обсъжда се среща между САЩ, Украйна, Русия и страните от ЕС
19.05.2025 Путин: Русия и Украйна трябва да намерят компромис, като цяло двете страни са на прав път
19.05.2025 Тръмп: Преговорите между Русия и Украйна започват незабавно
19.05.2025 Путин: Разговорът с Тръмп беше откровен и смислен, Русия е готова да работи с Киев
Още новини от Международни новини:
Джордже Симион ще оспорва резултатите от втория тур на президентс...
Никола Минчев е готов да даде имунитета си като евродепутат зарад...
Три деца са намушкани с нож в училище във Финландия
ЕС одобри 17-ия пакет от санкции срещу Русия, насочени към близо ...
ООН алармира: 14 000 бебета могат да умрат в Газа следващите 48 ч...
Арестуваха 22 лица, включително висш служител заради разследванет...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).