Външните министри от Алианса се събраха в Брюксел за двудневна среща, за да обсъдят по-нататъшна помощ за Киев в продължаващата вече над 3 години руска агресия срещу Украйна.
Министърът на външните работи на България
Георг Георгиев също е в Брюксел, където ще вземе участие в срещата на министрите на външните работи на страните членки на НАТО. Очаква се да бъдат обсъдени актуални въпроси от дневния ред на НАТО, свързани с укрепване на способностите за възпиране и отбрана на Алианса, продължаване на всестранната подкрепа за Украйна и подходите за постигане на траен и справедлив мир.
Планирани са дискусии на министрите, свързани с подготовката на предстоящата среща на върха в Хага през м. юни 2025 г. и справедливото разпределяне на отговорностите между съюзниците, задълбочаване на сътрудничеството с партньорите от Индийско-тихоокеанския регион, както и развитието на европейската отбрана и инициативите на ЕС в тази област.