Четири училища във Вълчи дол се включиха в проект за 150 000 лв.

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
11:04 / 26.11.2009
1222
Четирите общински училища във Вълчи дол се включиха в проект на общината, финансиран по ОП „Развитие на човешките ресурси", схема BG051PO001-4.2-03 „Да направим училището привлекателно за младите хора", съобщиха от пресслужбата на община Вълчи дол. Общата стойност на проекта е 149 688,00 лв., изцяло финансирани от оперативната програма.

Основната цел е постигане на по-добра среда за личностно и социално развитие на учениците чрез създаване на механизми за обогатяване на образователния процес с извънкласни и извънучилищни дейности. Предвижда се да бъдат ангажирани 567 ученика от общината в клубове по интереси.

Във всяко едно от общинските училища ще бъдат сформиране отбори по баскетбол - момичета и момчета, по футбол, по тенис на маса - момичета и момчета. Ще се създадат и клубове „Изобразително изкуство", „Скаути", „Екология", „Фолклор на етносите". В СОУ „Васил Левски пък 34 ученици ще се занимават в кръжок по куклен театър.

Със средства от проекта ще бъдат закупени всички необходими пособия за осъществяване на дейностите: костюми, кукли и интериор за кукления театър, спортни пособия и екипи със символите на училищата за спортните отбори, ризи, значки, палатки и всичко необходимо за скаутските отряди, материали за останалите клубове.

С дейностите по проекта се цели да бъдат постигнати следните резултати: спортните клубове да вземат участие в четири турнира по различните видове спорт с разменени гостувания, клубовете „Изобразително изкуство" да подготвят четири изложби с рисунки и други експонати, изработени от младите художници.

От участниците в клубовете по „Екология" се очаква да засадят 40 дръвчета, да изработят къщички за птици, да организират изложби от пана, изработени с природни материали, от отгледани от тях цветя, да проведат конкурси за есе и рисунка на екологични теми.

Артистите от „Кукления театър" ще изнесат пред публика две театрални представления, а клубовете „Фолклор на етносите" ще изготвят кътове с етнографски материали във всяко от училищата и ще вземат участие в Общинския фолклорен празник на етносите. Скаутите ще излизат сред природата всеки месец, като организират и два лагера - пролетен и есенен.

Източник: Днес +


Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Нова реорганизация на движението по АМ "Струма" от понеделник
Много тежка катастрофа на АМ "Хемус"! Джип е върху мантинелата!
Монтираха нови пътни знаци на пътя между Варна и Добрич
Тежка катастрофа край Велико Търново, има загинали
Протест в София срещу новия задължителен предмет в училище
Извършва се частичен ремонт на пътя, където трагично загина 12-го...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).