Експерти от 8 държави изнасят лекции в Албена

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
16:15 / 10.10.2011
886
Експерти от 8 държави изнасят лекции в българския курорт Албена. В залата на хотел "Ралица Супериор" се провежда четиридневна работна среща, която е по линия на европейската програма COST IS0806. В нея са включени 28 студенти от Кипър, България, Англия, Словения, Италия, Испания, Дания, Съединените щати и Румъния.

Край морето в Албена ще бъдат изнесени общо 8 теми, покриващи различни аспекти на критични инфраструктурни системи, съобщи доц. Кирил Алексиев от Института по информационни и комуникационни технологии към БАН, който утре ще говори за обработка на информация от множество сензори. С основите на системите за наблюдение днес студентите бяха запознати от Ким Фауър от САЩ.

"В България съм за първи път. Много ми харесва курорта Албена, дори и когато времето не е слънчево. Тук хората са много гостоприемни. Възхитен съм от качеството и нивото на обслужване в комплекса", заяви проф. Елиас Кириакидис от университета в Никозия (Кипър), който е ръководител на международния проект.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Кранево на протест: Жителите и бизнесът алармират за неглижиранет...
Млад мъж слезе от БМВ-то си на АМ "Тракия". Блъсна го кола, а бус...
Тежка катастрофа край Провадия! Пътят към Айтос е затворен
Намериха Виктор безжизнен
Варненец вилня в бургаско село! Пострадал е възрастен мъж
В Плевен издирват опасен водач на тротинетка, обмислят мерки срещ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).