Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Инспекция по труда-Стара Загора е започнала проверка по случая с взрива в предриятие в Казанлък
Автор: Рени Атанасова 13:52 / 06.12.2023Коментари (0)2293
©
Инспекция по труда-Стара Загора е започнала проверка по случая с взрива в предриятие в Казанлък. Това съобщи за "Фокус" главен инспектор Йордан Йорданов,  началник отдел "Административно, информационно и правно осигуряване“ в Дирекция "Инспекция по труда“ – Стара Загора. Той уточни, че не участва в проверката, но негови колеги са на място в предприятието.

"Не мога да дам точна информация за броя на пострадалите, тъй като инцидентът не е от леките и не знаем каква е степента на изграряния на пострадалите лица. В такива случаи се образува досъдебно производство и оттам нататък възмоностите да даваме информация са ограничени заради запазването на следствена тайна", каза Йорданов.

Проверката ще се проведе в предвидените от закона срокове. "Ако се установят нарушения, свързани със спазването на здравословните и безопасни условия на труд, а и на трудовите правоотношения, тъй като и те имат отношение безопасността и здравето на работещите, ще бъдат предприети предвидените в закона мерки - било налагане на принудителни административни мерки, било и налагане на административно наказание. Срокът за проверки, предвидени в Административно-процесуалния кодекс, е едномесечен от започването на проверката, тоест от днес, но обикновено ние приключваме много по-бързо. Така че, напълно възможно е до една седмица да сме извършили и документирали проверките", каза инспекторът.

Ако бъдат установени принудителни административни мерки, могат да бъдат обжалвани в 14-дневен срок. За административните наказания сроковете стават по-дълги.

Йордан Йорданов уточни, че не става въпрос за сериозна експлозия. "Това е фармацевтивно предприятие, няма общо с оръжейната промишленост и се касае за съвсем случаен инцидент. Даже имаме колебание как изобщо са допуснали да се случи, тъй като няма нищо опасно. Проблемът от наша гледна точка са пострадалите работници, а не самият инцидент. Не мога да кажа какъв е точният брой на пострадалите, тъй като първоначално ни казаха, че са двама, след това станаха трима, но така или иначе колегите са на място и ще установят тези неща. Единият от пострадалите тази сутрин е бил в Клиниката по изгаряния в Пловдив", каза Йорданов.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Природни стихии
Гергьовден 2025 г.
Изкуствен интелект
Лято 2025
Войната в Украйна
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: