Министър Плевнелиев ще открие завод за сухи строителни смеси край Изворско

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
07:10 / 01.06.2011
1244
Днес от 11.00 часа министърът на регионалното развитие и благоустройството Росен Плевнелиев ще пререже лентата на втория завод завод за сухи строителни смеси на Вебер (Weber) в България.

Новият завод e разположен край село Изворско, община Аксаково, област Варна. Производствената база е изградена на 22 декара. Инвестицията в новото производство на Вебер България е на стойност 6,5 млн. лв.

Производството на строителните смеси ще бъде изцяло екологично чисто. Технологията, с която ще се работи в завода, не използва вода в процеса на производство и е изцяло безотпадна - всички суровини се рециклират на 100% и без употреба на вода.

Предвижда се годишният капацитет на завода да бъде 50 000 тона. Новооткритите работните места в него ще бъдат 20.

На церемонията ще присъства посланикът на Франция Н. Пр. Филип Отие.


Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Кранево на протест: Жителите и бизнесът алармират за неглижиранет...
Млад мъж слезе от БМВ-то си на АМ "Тракия". Блъсна го кола, а бус...
Тежка катастрофа край Провадия! Пътят към Айтос е затворен
Намериха Виктор безжизнен
Варненец вилня в бургаско село! Пострадал е възрастен мъж
В Плевен издирват опасен водач на тротинетка, обмислят мерки срещ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).