Немски град подарява на Аксаково проект за модерна спортна зала

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
10:59 / 04.11.2010
1110
Община Аксаково се е побратимила с германския град Макмьол, който се намира близо до Щутгарт, съобщи  кметът на общината инж. Атанас Стоилов. Това е една чудесна антикризисна мярка, тъй като сме показали, че градът ни е добро място за бизнес, коментира градоначалникът. Той уточни, че немската община е с размерите на Аксаково.

За да е атрактивна за бизнес, управата на Макмьол е направила отклонение от магистралата, която минава близо до градчето. Така в района са привлечени много големи немски компании, една от които е "Кауфланд". Точно до Макмьол се намира централата на голямата търговска верига.

По примера на Макмьол има идея да се отвори автомагистрала "Хемус" в района на с Игнатиево. Предвиждат се и чартъри Варна - Щутгарт. Така регионът ще има повече възможности за развиване на туризъм, смята Атанас Стоилов.

Очаква се по време на предстоящо посещение в Аксаково кметът на Макмьол да подари на общината работни проекти за изграждане на модерна спортна зала. Амбицията на инж. Стоилов е догодина да се работи с общини в Австрия и Шотландия например, където инфраструктурата е особено развита.

Източник: Дарик


Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Украинец предизвика меле на пътя Бургас – Варна
Кучетата на Йордан Лечков почти разкъсаха малко йорки! Живо е, но...
Спрете да сечете горите на България: Десетки се включиха в протес...
Откриха тялото на мъж край Морската гара в Бургас
Патриархът се включи в шествието в подкрепа на изучването на рели...
Тежка катастрофа на магистрала "Хемус" с обърнат автомобил!


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).