Продължава делото срещу разградските полицаи, блудствали с непълнолетна

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
15:54 / 14.06.2010
1193
Разградските полицаи Драгомир Димитров и Анани Велев ще се изправят във вторник пред Варненския районен съд. Срещу двамата са повдигнати обвинения за сексуални контакти с непълнолетно и психичноболно момиче, както и за злоупотреба със служебно положение.

Димитров и Велев отказаха през месец април процесът срещу тях да се по реда на съкратеното съдебно следствие. Делото срещу тях ще протече при закрити врата, като са призовани 19 свидетели.

30-годишните бивши полицаи Драгомир Димитров и Анани Велев, съответно служители на РУ на МВР в Разград и Лозница, са били командировани и настанени в курортен комплекс "Камчия" през лятото на 2009 г. Според обвинението още от първата вечер на дежурството им двамата не изпълнили служебните си задължения да докладват на оперативния дежурен за установено непълнолетно безнадзорно момиче. За същия период двамата полицаи са обвинени в извършване на действия на сексуално удовлетворение със 17-годишната А.Л. Някои от действията на подсъдимите са били заснемани с мобилни телефон, като част от направените видеоклипове са и веществени доказателства по делото.

В резултат на това, че подсъдимите не са докладвали и са опитали впоследствие да прикрият случая, пострадалата е останала в неизвестност за 17 дни. Когато е намерена от близките си на 26 юни в курорта "Слънчев бряг", 17-годишната девойка е била със сериозно влошено физическо и психическо здраве, била е приета за стационарно лечение като й е поставена диагноза "биполярно афективно разстройство - маниен синдром".

Източник: Дарик


Виж коментарите (0)

Още по темата (18):
07.10.2010 По 2000 лева глоба за полицаите, правили секс с непълнолетна
07.10.2010 Доведоха принудително в съда бащата на пострадалото oт разградските полицаи момиче
07.10.2010 Продължава делото срещу полицаите, правили секс с непълнолетна
05.10.2010 Продължава делото срещу полицаите, правили секс с непълнолетна
06.07.2010 Разпитаха нови трима свидетели по делото за разградските полицаи
06.07.2010 Продължава делото срещу разградските полицаи
Още новини от Регионални новини:
Акция на няколко институции тече на входа на Русе откъм София
ТИР катастрофира край Телиш, където загина Сияна
Заради радиоактивност: Забраниха използването на вода в хасковско...
Жена е нападната и пребита от бившия й приятел в Белене
Заподозреният в серийни кражби на кутии за дарения е бил обявен з...
Кранево на протест: Жителите и бизнесът алармират за неглижиранет...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).