Според синдикатите "Полимери" работи като "пакетажен" цех

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
10:41 / 27.08.2010
1930
До края на миналата седмица в Инспекцията по труда (ИТ) във Варна не е получавана информация за предстоящи съкращения в дружеството. Това съобщи Иван Иванов, началник на инспекцията. В началото на седмицата синдикатите в дружеството съобщиха, че девненското предприятие дължи на работниците си заплати за половин година, като общата сума на задълженията е близо 500 000 лв. По думите на Николай Иванов, председател на секцията на КНСБ в предприятието, работата му е напълно блокирана, като в момента там се правят единствено разфасовки с хлор, произведен в Румънияь сода каустик и солна киселина. "За последен път заплати бяха изплатени преди два месеца, когато получихе възнагражденията си от февруари т.г.

Според Николай Иванов в момента за скрап се режат и част от инсталациите на завода. "В "Полимери" се режат единствено бракуваните инсталации, които трябва да бъдат подменени с нови в рамките на три години", отговори мажоритарния собственик на компанията Николай Банев, чиято съпруга Евгетния за кратко пое поста изпълнителен директор на "Полимери" през зимата на т.г. Според Николай Иванов обаче подмяната на исталациите е прекалено скъпа стъпка, която в дружеството едва ли ще може да си позволи.

За спиране на производството в "Полимери" инспекцията по труда във Варна съобщи още в края на юни. Според заповедта на изпълнителния директор на дружеството, с която ИТ - Варна разполагат не става ясно, кога то би могло да бъде възобновено. По данни на инспекцията няма и официална информация за предстоящи съкращения на персонала, въпреки, че работниците непрекъснато напускат заради редовното неизплащане на заплатите. "В момента на работа са останали само 80 - 100 души, каза Николай Иванов. При намерение за допълнително масово освобождаване на хора ръководството на предприятието е длъжно да предупреди 45 дни по-рано синдикатите и да започне преговори с тях", обясни той.

В края на май от "АКБ Форес", който е собственик на химическия завод, обявиха намерение за изграждане на завод за преработка на отпадъци, като съвместен проект с друга чуждестранна компания, чието име не беше съобщено. До момента обаче развитие по тази идея няма. Неизползвана стои и скъпоструващата когенераторна станция, която "АКБ Форес" изгради в "Полимери". Причината за това е лошо планиран бизнес, твърдят от КНСБ. На практика когенераторът не можа да заработи, тъй като не съществува възможност за захранването му с газ.

Източник: в. "Дневник"


Виж коментарите (0)

Още по темата (16):
16.11.2018 Френският адвокат на Баневи: Те не искат да се върнат в България
01.11.2018 32 години от трагедията в завода за хлор и поливинилхлорид в Девня
26.10.2018 Николай Банев и съпругата му са арестувани във Франция!
26.10.2018 Спецпрокуратурата разследва престъпления в девненския "Полимери"
29.07.2010 По-евтино гориво за "Агрополихим"
28.07.2010 "Агрополихим" - Девня разби монопола на газовия ни пазар
Още новини от Регионални новини:
Млада двойка не хареса живота в града, осъществиха мечтата си за ...
Дни на отворените врати на детските заведения в Добрич 
Масов бой с бухалки и метални тръби, четирима ранени и един задър...
След срутването на подпорна стена: Продължава разчистването на АМ...
Как скандал прерасна в денонощен тормоз
След пострадало дете започват проверка на детски център


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).