11 бижутерски магазина проверили инспекторите на НАП Варна

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
12:22 / 21.06.2010
1610
11 магазина за злато и сребърни изделия са проверили инспекторите на приходната агенция във Варна от началото на кампанията за проверки и ревизии на производителите и търговците на златни и сребърни бижута. Това каза  Христо Милев, началник отдел "Оперативни проверки" в ТД на НАП - Варна. Проверките продължават и в момента, преминават през няколко етапа. Единият от етапите е инвентаризация на наличните златни и сребърни изделия.

"При тази инвентаризация проверяваме дали всяко изделие е маркирано с държавния знак за маркировка", коментира Христо Милев. По този показател няма констатирани нарушения, при всички търговци златните и сребърните издерия, предлагани в магазините, са били маркирани. Христо Милев добави, че за три лица са предприети последващи действия, чрез извършване на ревизия. Причината е, че те са вносители на бижута. Приходната агенция има данни за внесена стока по митнически декларации и стока от Европейския съюз. В момента се проверява счетоводството на фирмите на тези три лица за нарушения, добави Милев.

Източник: Агенция "Фокус"

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Чаровен кадър с рибар, коте и пеликан от Варна трогна хиляди в мр...
Кметът на Варна направи проверка на града в ранните часове на ден...
Мексиканска писателка представя свой роман във Варна
Украинци изрисуваха варненски подлез
Установиха повреда по трасето на тръбопровода във Варненското езе...
Благомир Коцев към абитуриенти: Носете Варна и Първа езикова гимн...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).