93 заявления за работа на непълнолетни са подадени до момента

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
13:21 / 17.06.2010
930
93 заявления за наемане на непълнолетни лица са подадени към този момент в Инспекцията по труда във Варна. Това съобщи Иван Иванов директор на инспекцията в морския град. Той добави, че тази година работодателите желаещи да наемат непълнолетни лица за туристическия сезон са в пъти по-малко, в сравнение с миналата година. Иванов посочи, че през 2009 година до юни са били подадени над 250 молби за назначаване на непълнолетни лица.

Сега обаче много от хотелите все още не са отворени и съответно нямат нужда от персонал. Директорът на инспекцията по труда коментира, че именно поради тази причина все още няма и констатирани сериозни нарушения по туристическите обекти по варненските курорти.

По отношение на подадените в инспекцията жалби от работници, които все още не са си получили трудовите възнаграждения Иванов заяви, че от април броят им е намалил, като уточни, че месечно се подават от 50 до 80 такива жалби. Той уточни, че увеличение на този вид жалби вероятно ще има в края на летния сезон.

Източник: Агенция "Фокус"


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Мексиканска писателка представя свой роман във Варна
Украинци изрисуваха варненски подлез
Установиха повреда по трасето на тръбопровода във Варненското езе...
Благомир Коцев към абитуриенти: Носете Варна и Първа езикова гимн...
Концесионер за липсата на спасители по Северното Черноморие: Не и...
Жълт код за силен вятър във Варна днес. Поривите ще достигат до 2...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).