Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Бизнес
Криминални
Институции
Други
Читателски
Александър Николов, "Български възход": Темата с енергетиката е ключова за индустрията, икономиката и крайните потребители
Автор: Екип Varna24.bg 08:38 / 12.09.2022Коментари (0)1105
© Фейсбук
Темата с енергетиката е ключова за индустрията, икономиката и крайните потребители. Обществото ни, изпитва притеснение за проблемите в енергийния сектор и последиците от него, които влияят пряко както на бизнеса, така и семейния бюджет. И с право. Грешните решения, отлагането на проблема, липсата на дългосрочна стратегия и обезпечаване сигурността на доставките на най – изгодна цена създава усещане за задълбочаваща се криза у българските граждани и домакинствата. Това заяви водачът на ПП "Български възход“ в 3 МИР – Варна Александър Николов.

Той посочи, че единственото решение, за преодоляване на кризата в енергетиката и икономиката е намирането на дългосрочно решение за осигуряване доставките на газ, на достъпни и конкурентни цени. Водеща следва да е икономиката, а не политическите ангажименти и пристрастия на отделните партии, каквато е ситуацията до момента. Остава впечатлението, че за политиците, които създадоха проблема, по-важни са частните ангажименти и личните пристрастия, а не обществения интерес.

"Най-важното е цените на газа за бизнеса е потребителите да са най-ниски с оглед възможностите за доставка. И към момента доставките до България са с първоизточник Газпром, но по пътя до българските потребители цената се завишава с политически аргументи и финансови ползи за посредници.

Никой не дава отговор на въпроса, въпреки обществения интерес: ще има ли обезпечени доставки за зимния сезон, а ако да, на каква цена?

По темата за доставките с танкери, така и не стана ясно , каква е цената с всичките такси, които трябва да платим, за да достигне до България. Има ли гаранция, за капацитета за срочно разтоварване в пристанищата на чужда територия и колко ще струва това на българските граждани? 

Правителствата в Европа търсят решения за потреблението си, но преценяват най-добрите условия, които доставчиците предлагат. За съжаление забелязвам, че от държавите членки, темата най – силно се политизира в България, като политическите аргументи често изместват финансовите", коментира Николов.

Той подчерта, че стабилната икономика е стъпила на евтини енергоносители, като по този начин се постига баланс между потребителите и производителите.

"Големите предприятия работят основно с газ и когато цените летят нагоре, логично е и суровините и продукцията също да увеличават своята цена, за да могат производителите да работят и покриват разходите си. Това включва и крайните продукти за потребление генерирани от тези предприятия и тяхната цена за крайния потребител. Допълнително знаем, че високите разходи водят и до загуба на работни места", коментира още Александър Николов.




Още по темата: общо новини по темата: 865
22.02.2023 »
26.01.2023 »
27.12.2022 »
26.12.2022 »
15.12.2022 »
10.12.2022 »
предишна страница [ 1/145 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2023/2024 г.
Парламентарни избори 2024
Акция на ДАНС и КПКОНПИ, обискираха дома и офиса на шефа на Митниците
Парламентарни избори 2023 г.
Почина патриарх Неофит
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Как се справя Община Варна с овладяването на последиците от проливните дъждове?
Много добре
Добре, но можеше и по-добре
Не се справи
Пълна трагедия

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: