Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Бизнес
Криминални
Институции
Други
Читателски
Бюлетината за общински съветници във Варна дълга почти метър
Автор: Екип Varna24.bg 11:23 / 29.09.2011Коментари (0)1658
© Varna24.bg
Интегралната бюлетина с кандидатите за общински съветници във Варна ще бъде дълга минимум 94 см. Това обяви Иван Лечев - председател на Общинската избирателна комисия (ОИК).

Дължината на бюлетината се определя от регистрираните за вота във Варна 47 политически формации. Ще бъдат изписвани имената само на първите трима кандидати от всяка формация, обясни Лечев, а за всяка от тях трябва да има минимум 2 см.

На 23 октомври ще гласуваме с 3 интегрални бюлетини - по една за президент, кмет на община и общински съветници, припомни председателят на ОИК - Варна. В рамките на комисията е назначена работна група, която се занимава с изработването на матрицата за бюлетината за общински съветници, която ще бъде най-дълга.

До момента в ОИК няма постъпили официални жалби за нередности в предизборната надпревара, както и за купуване на гласове. Няма и съставени актове за нарушения, каза още председателят на избирателната комисия. Лечев посочи, че предстои среща с представители на прокуратурата и полицията за координиране на действията за предотвратяване на случаи с покупко-продажба на гласове.

Вчера председателят на Общинската избирателна комисия присъства на подписването на Споразумение за политическа почтеност и толерантност по време на предизборната кампания. Документът бе парафиран от повечето кандидати за кмет на морската столица, а инициатор на срещата бе Движение за национално единство и спасение (ДНЕС). По този повод Лечев коментира, че не очаква в юридически смисъл документът да породи някакъв ефект. "По-скоро тук може да се акцентира на тяхното желание и те го прокламираха с подписването на споразумението, за една чиста кампания, за спазването на принципите на почтеност", смята Иван Лечев.

В последвалите разговори с подписалите споразумението кандидати, пред председателя на ОИК почти всички са изразили опасения от опорочаване на изборите с купуване на гласове. До този момент обаче в ОИК не са постъпвали сигнали за опити за купуване на гласове, каза Лечев. Той припомни, че има споразумение между ОИК, полиция и прокуратура за съвместни действия за предотвратяване на подобни процеси. Иван Лечев сподели още, че протестите в морската столица засега не се отразяват на работата на Общинската избирателна комисия.

Източник: Дарик




Още по темата: общо новини по темата: 390
18.12.2011 »
09.12.2011 »
05.12.2011 »
29.11.2011 »
25.11.2011 »
22.11.2011 »
предишна страница [ 1/65 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2025/2026 г.
Световна черна хроника
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Президентът внася в НС предложение за национален референдум за еврото
България и Войната в Украйна
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: