ЦИК назначи всички ОИК във Варненска област

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
11:44 / 19.08.2011
2960
Централната избирателна комисия назначи всички Общински избирателни комисии във Варненска област. Първи регистрация получиха общините Долни Чифлик, Ветрино, Аксаково, Девня и Провадия, чиито състави бяха определени още на 10 август. За председатели са назначени съответно - Стефан Кулев, Пенка Йорданова, Юлиян Гюров, Елка Иванова и Красимир Папанчев.

На 12 август излязоха регистрациите на още три избирателни комисии във Варненско. В община Бяла председател на ОИК и Йордан Чернев, в Белослав - Нели Жечева, а в Дългопол - Галин Иванов.

Късно снощи излезе и решението на ЦИК, с което стават ясни и съставите на последните общински избирателни комисии в областта. За председател на ОИК Суворово е назначен Христо Гичев, в Аврен - Велин Жеков и във Вълчи дол Бонка Димитрова. ОИК - Варна се ръководи от Иван Лечев.

Тази година Общинските избирателни комисии са с рекорден състав. ОИК - Варна има 33-ма членове, а в останалите общини, комисиите са по 17 души. Местата в тях са разпределени на квотен принцип според представителството на партиите в Народното събрание и Европарламента. Според Избирателния кодекс всички ОИК трябва да започнат работа от днес.

Източник: Днес +


Виж коментарите (0)

Още по темата (390):
18.12.2011 Станишев ще анализира резултатите от изборите във Варненско
09.12.2011 Потвърдиха решението на ОИК за избор на Атанас Кузев за кмет на Девня
05.12.2011 Потвърдиха решенията на ОИК-Провадия за избор на общински съветници
29.11.2011 Съдът потвърди решението на ОИК - Девня за избора на общински съветници
25.11.2011 Отхвърлиха жалбата срещу избора на общински съветници във Варна
22.11.2011 Потвърдиха решения за избор на кметове в Дългопол и Игнатиево
Още новини от Новини от Варна:
Изписаха от болница децата, пили белина в детска градина във Варн...
Благомир Коцев: Над 2500 бегачи участваха в маратона днес, това е...
Силно земетресение разтърси тази балканска държава
Започва Маратон "Варна 2025", очаква се да събере стотици бегачи
Пасища на цената на златото във Варненско: Съществуването на малк...
Защо писателят Христо Стоянов се отказа от наградата "Варна"


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).