Членовете на съвета към Фонд "Култура" ще подписват декларации за конфликт на интереси

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
16:16 / 17.12.2014
1464
Членовете на Експертния съвет към Фонд "Култура" ще подписват декларации за конфликт на интереси. Тази промяна в правилника за дейността на фонда приеха съветниците от ресорната общинска комисия. Ако бъде доказано, че има такъв, въпреки че са положили подпис под документа, те ще носят отговорност, предвидена по закон, предаде Дарик.

От 1-ви до 30-ти януари ще могат да се подават проекти за отпускане на финансиране от фонда за първото шестмесечие на годината. За втората сесия ще се кандидатства вероятно от 15-ти март. В крайното оценяване на проектите вече ще се прилагат и мотиви, решиха още съветниците от комисията по култура.

Бюджетът по направленията ще бъде не повече от 50 процента от предвидения за първата сесия. Тази промяна има за цел да се избегне раздаването на по-голяма част от парите за проекти още през първите шест месеца на годината.

Съветниците гласуваха и да бъдат завишени средствата за пътувания на творците - от 1200 на 2000 лева за индивидуални и от 4000 на 5000 лева за колективни.


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Палестина обвини Израел, че е открил огън по делегация на европей...
Журналист за местната власт във Варна: В момента е някаква Сталин...
България привлича частен инвеститор, който да развива пристанищни...
Собственик на хотели по Черноморието: Престанахме да наемаме рабо...
Не спират: Варна - на трето място по нови строежи в страната
Кметът на Варна показа новороденото си дете


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).