Дезинфекцират пощенските клонове във Варна преди получаването на пенсиите

Автор: Пламена Николова
Коментари (0)
09:11 / 03.04.2020
2727
Пощенските клонове във Варна ще бъдат дезинфекцирани преди да започне получаването на пенсиите, научи Varna24.bg

Информацията сподели кметът на Варна Иван Портних вчера в социалната мрежа, където уточни следното: "Дезифекции във Варна и днес! Обработваме пешеходни пасарелки, подлези и пешеходни зони, ромски махали. Организация за дезинфекциране ще бъде създадена и при получаването на пенсиите в пощенските клонове от вторник, 7 април."

Както медията ни съобщи, изплащането на пенсиите ще започне на 7 април и срокът този месец ще бъде удължен, включително и в дните след Великден. Това каза на брифинг министърът на труда и социалната политика Деница Сачева.

В пощенските станции ще бъдат създадени съответните условия, за да могат хората да си взимат пенсиите по график, спазвайки необходимата дистанция.

"Молбата ни към всички български граждани, които биха имали нужда от услугите на "Български пощи", в периода от 7 април до 23 април да използват пощенските станции след 12,00 часа. До 12,00 часа да оставят чисти коридори за възрастните хора, за тези, които са над 60 г. и които искат да получат пенсията си в брой" - каза Сачева.

Всички онези, които са над 68 години, могат да подадат заявление до пощенската станция, за да могат да получат пенсията си вкъщи. 

По изключение, пенсиите ще могат да се изплащат срещу подпис и срещу лична карта на съответния пенсионер или лична карта на негов близък роднина - син, дъщеря, пълнолетни деца и т.н.

Пенсията ще може да бъде изплатена и на упълномощен представител срещу еднократно изрично нотариално заверено пълномощно.

Всички онези, които получават пенсиите си по карти, ще получат пенсиите си на 7 април. Заедно с пенсиите ще се изплатят и великденските добавки на всички хора, чийто размер на пенсията е под 363 лева.

Виж коментарите (0)

Още по темата (15125):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Консумирането на портокали обостря симптомите на грип?
05.03.2025 Васил Велев: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%. COVID добавката трябва да отпадне на два етапа
05.03.2025 Кунчев за грипа: Финалът на епидемията се очаква до 1-2 седмици
Още новини от Новини от Варна:
Задържаха във Варна украинка, управлявала камион с 1,62 промила а...
Цените на жилищата във Варна не спират да растат, ето каква е при...
Министър Томислав Дончев: Над 46 милиона лева са инвестирани в "А...
Проблем: Затварят улици във Варна днес
Във Варна започва обработка на кестенови дървета
"Възраждане" с жест към възрастните хора във Варна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).