Добри новини за ремонта при Двете кули във Варна

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
14:52 / 11.11.2024
6059
Ремонтните дейности по бул. "Владислав Варненчик" при Двете кули, където заради големия ВиК-проект е затворено пътното платно в посока изхода на Варна, се очаква да приключат още тази седмица. За това докладваха на редовната оперативка при кмета Благомир Коцев от дирекция "Инженерна инфраструктура и благоустрояване". Строително-ремонтните дейности ще приключат с около 40 дни по-рано от предвидения график, тъй като предсрочно са приключили всички досегашни етапи от ВиК проекта, съобщи заместник-кметът по инфраструктурата Пламен Китипов, позовавайки се на данни от фирмата-изпълнител. Тестове са били направени и на светофарната уредба на кръстовището и това е оптималният вариант на работа на съоръжението, обясниха пред кмета от общинското предприятие ТАСРУД.

Община Варна призовава гражданите да използват обходните маршрути, за да избегнат задръстванията. Алтернативните трасета са бул. "Сливница", бул. "Цар Освободител" и ул. "Атанас Москов", както и ул. "Девня".

За влизащите във Варна от АМ "Хемус" – слизане от автомагистралата по рампата след "Бизнес Парк" - Варна. След това, за лекотоварния трафик, на кръговото - качване в посока "Метро" и влизане в града по бул. "Сливница" и бул. "Цар Освободител". За тежкотоварното движение - слизане по бул. "Атанас Москов" към бул. "Девня" и след това на голямото кръгово на булевард "Васил Левски" влизане в града по бул. "Васил Левски" или по ул. "Г. Пеячевич" и бул. "Христо Смирненски".

За излизащите от Варна по бул. "Владислав Варненчик" е препоръчително още от кръговото на "Автогара Варна" слизане към ул. "Девня" и качване към бул. "Сливница" и бул. "Цар Освободител". Следващ и последен вариант за избягване на евентуално задръстване е на кръстовището на МОЛ - Варна слизане по ул. " Георги Пеячевич" към голямото кръгово, оттам по бул. "Девня"  и качване по бул. "Христо Смирненски" отново към бул. "Сливница" и бул. "Цар Освободител".

Временната организация на движението цели да отведе трафика още от входа на Варна по бул. "Атанас Москов" и бул. "Девня" за тези автомобили, за които не е наложително да преминат през кръстовището на "Двете кули". Това се отнася най-вече за тежкотоварните автомобили.

Следва и последният четвърт етап от проекта, при който ще бъде затворено за движение едното платно на бул. "Република" – от бул. "Владислав Варненчик" до изхода зад бензиностанция "Петрол", в посока бул. "Сливница".


Виж коментарите (0)

Още по темата (435):
16.05.2025 Най-после във Варна! Стартираха важни дейности в район "Младост"
15.05.2025 Забранена е тази дейност от днес в някои райони на Варна
15.05.2025 Ето какво се случва в центъра на Варна
08.05.2025 Внимание! Влиза в сила забрана за движение на важен път във Варна
08.05.2025 Избягвайте този район на Варна! Образували са се огромни задръствания
07.05.2025 Тази новина ще зарадва всички варненци, вижте какво започва да се прави
Още новини от Новини от Варна:
Кметът на Варна направи проверка на града в ранните часове на ден...
Мексиканска писателка представя свой роман във Варна
Украинци изрисуваха варненски подлез
Установиха повреда по трасето на тръбопровода във Варненското езе...
Благомир Коцев към абитуриенти: Носете Варна и Първа езикова гимн...
Концесионер за липсата на спасители по Северното Черноморие: Не и...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).