Държавата поема спасителната дейност на неохраняемите плажове във Варненско

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
15:36 / 01.07.2024
1528
След приключване на процедурата, разглеждане, оценка  на  офертите  и  класиране на участниците в обществената поръчка за “Обезпечаване с водноспасителна дейност на неохраняеми морски плажове, изключителна държавна собственост в област Варна за 2024 година“, вече е определен изпълнител за тези дейности на 7 от плажовете.

Това са: На територията на Община Варна ще има три стационарни спасителни поста на следните неохраняеми морски плажове: "Буните 2- изток“, с 2-ма спасители на пост, "Буните 2- запад“ с 2-ма спасители на пост, "Фичоза“ също с 2-ма спасители на пост. На територията на Община Аврен ще има четири стационарни спасителни поста с по двама спасители на следните неохраняеми морски плажове: "Романтика“, "Камчия – север 1“, "Камчия – север 2“ и "Камчия – север 3“.

Заетостта на спасителите ще бъде в рамките на три месеца, като всеки един от тях ще имат успешно завършен курс към БЧК и заверен талон за правоспособност за 2024 година. Тяхното работно време ще е от 08,00 до 18,00 часа всеки ден в рамките на три месеца от датата на подписване на договора с възложителя.

Съгласно Наредбата за водноспасителна дейност, всеки спасителен пост ще бъде оборудван с необходимите реквизити – наблюдателна вишка, информационно табло, сигнално средство и флагове, шамандури, предупредителни знаци за обозначаване на различни опасности, УКВ радиостанция и др.

Зоната на спасяване и района на действие  пред всеки спасителен пост ще бъде обозначена с предупредителни и забранителни знаци.

Осигуряването на медицинско обслужване и мобилни тоалетни кабини не е част от обезпечаване на водноспасителна дейност по смисъла на Наредба за водноспасителната дейност и обезопасяването на водните площи и басейните за обществено ползване.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Сигнал от жител на "Владислав Варненчик": Треви до метър и ухапва...
След фалшиво положителен тест за дрога: Катастрофирал на пътя Вар...
Слънчево в петък, във Варна до 14 градуса
Задържаха във Варна украинка, управлявала камион с 1,62 промила а...
Цените на жилищата във Варна не спират да растат, ето каква е при...
Министър Томислав Дончев: Над 46 милиона лева са инвестирани в "А...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).