В процедура на съкратено съдебно следствие 33-годишният А. Асенов бе признат за виновен, че в периода от 5 февруари до 7 март тази година, с две отделни деяния - чрез разбиване на стъкло на автомобил и проникване в частно жилище, отнел парична сума и чужди вещи - мобилен телефон, калъф с диоптрични очила, лични документи, застрахователни полици и др.
В опит да се снабди със средства за набавяне на хероин, подсъдимият при първия случай извършил кражбата от микробус на авариен техник, докато той отстранявал повреда в имот в района под варненската автогара. При втория случай през м. март подсъдимият се възползвал от суматоха покрай организирано погребение и проникнал през незаключена врата в частен дом.
А. Асенов е осъждан многократно и кражбата е извършена в условията на опасен рецидив. За конкретното деяние съдът му наложи наказание от 1 година и 6 месеца лишаване от свобода, които да търпи при строг режим в условията на затвор.
Присъдата подлежи на обжалване или протест в 15-дневен срок.