Кметът на Варна: Напук на нежелателите!

Автор: Вилислава Ветренска
Коментари (1)
19:39 / 13.06.2025
1878
Текущи ремонти и рехабилитация на пътища, тротоари и елементи от градската среда вървят тези дни навсякъде във Варна. Особен фокус са централните части на града, около Севастопол, Икономическия университет, улиците зад "Свети Никола“ и пешеходните алеи, водещи до входа на Морската градина и до площад "Независимост“. Това написа във Фейсбук кметът на Варна Благомир Коцев.

"Макар и да сме силно ограничени от липсата на бюджет и отказа на Съвета да гласува бригадите за бързи ремонти в продължение на повече от година, начин е намерен. Работа се върши. Напук на нежелателите.

Не това е основното обаче. С това ние просто изпълняваме задълженията си.

Ключовото е, че тази вълна е една от последните в настоящия рамков договор за текущи ремонти и поддръжка (ТРП). Той изтича чак през юни, 2026 г., но ние ще го прекратим още в края на тази година, когато се изчерпят средствата, заложени в него.

Подписан през 2021 г., настоящият договор за улична рехабилитация включва само 2 фирми, които макар и да са с голям капацитет и възможности, работят по огромни държавни проекти в цялата страна. Един ден строят магистрала, а на следващия се очаква да ремонтират бордюр в кв. "Левски“. Не само че това е неефективно, а и е неизгодно. Нито за нас – които трябва да изчакваме фирмата да осигури нужния капацитет, нито за тях – които трябва да пренасочват бригади от големи обекти към текущи ремонти.

Затова даваме път на малките и средни фирми от Варна и областта. Надробяваме дейностите и отваряме публичния ресурс за всяка малка фирма, която има способностите и гъвкавостта да работи за градската среда на Варна.

Нека не две, а десет фирми да оправят бордюри, не две, а десет фирми да запълват дупки.

Междувременно започвам да задавам въпроса, който всички варненци се питат. Къде е бюджетът на Варна? Защо се бави? Защо да се задоволяваме само с текущи ремонти, като предстоят основни ремонти за стотици милиони?

Кой иска Варна в средата на годината да няма бюджет и какво се надява да получи насреща, за да се задейства?", пише още Коцев.

Виж коментарите (1)

Още по темата (11):
12.05.2025 Както Varna24.bg предвиди: Местният парламент във Варна е недоволен от проектобюджета
09.05.2025 Общински съветници с остра критика срещу кметския екип на Варна
30.04.2025 ГЕРБ-Варна: Пиарът във Фейсбук е прах в очите на всички ни
30.04.2025 Кметският екип във Варна се поправи
29.04.2025 Балабанов: Коцев забрави да подпише проектобюджета на града!
29.04.2025 Проектобюджетът за 2025 година бе внесен в местния парламент на Варна
Още новини от Новини от Варна:
Ограничават движението в посока Варна на АМ "Хемус", ето кога и в...
Култова варненска школа с магнетичен рожден ден - 400 танцьори и ...
"Възраждане" – Варна откриха и спасиха млад мъж в безпомощно съст...
4 години затвор за непълнолетен заради убийство, ще заплати и 120...
Кметът Благомир Коцев откри 16-ото издание на "Опера в Летния теа...
Летният театър във Варна отваря врати за най-представяния оперен ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).