"Кръщене" от Камен Донев идва във Варна
"Кръщене" - най-новата постановка на Театър "Българска армия", ще видят и варненци в зала 1 на Фестивалния и конгресен център само месец след изключително успешната премиера в София. Поставя я любимецът на българската публика Камен Донев.
Майсторът на народната психология ще ни облъчи с голяма доза смях, но и със също толкова голямо количество поводи за размисъл за това какви сме, какво (не) знаем, какво (не) можем.
Гощавката в двора на Койчо и Агнеса за кръщенето на тяхното дете е в разгара си. Приказките се въртят около неприятности с болестите, преяждането, децата. В един момент сватът Григор едва не се задушава от странен пристъп на кихавица и това дава повод да се отвори нова страница за разговор на празничната трапеза - за смисъла на живота. От дума на дума се стига до съседското момиче, което, макар да пее фалшиво, има "X Factor" и големи амбиции, до поредното рязане на лентичка ... и други типични "явления" от днешния ни живот.
Такъв ли е българинът, какъвто е представен в последната засега част на уникалната Камен-Доневиада? Вижте сами на 8 ноември в зала 1 на Фестивалния и конгресен център.