Младеж ще лежи в затвора за кражба на телефон и карта памет

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
15:21 / 09.05.2013
1006
Районният съд наложи ефективно наказание за кражба на 25-годишен младеж. Съдът призна за виновен 25-год. А. Костадинов в извършена кражба на мобилен телефон и външна карта памет 4"GB" от квартирата на свой познат. Деянието е извършено вечерта на 12 май миналата година, по време на гостуване на подсъдимия в жилището на пострадалия.

Костадинов се възползвал от краткотрайно отсъствие на наемателя от квартирата, за да отнеме мобилния апарат и флаш-картата. Чуждото имущество е на стойност 138 лева. Още на следващия ден подсъдимият младеж направил замяна на инкриминираните вещи с трето лице, след което те бил продадени.

Кражбата е извършена в условията на опасен рецидив. 25-годишният Костадинов е осъждан за престъпления против собствеността на гражданите. За конкретното деяние съдът му наложи наказание от 1 година и 6 месеца затвор, при първоначален строг режим. Освен това съдът приведе в изпълнение и отложено наказание от 8 месеца лишаване от свобода, тъй като подсъдимият младеж е извършил кражбата в изпитателния срок на влязла в сила през февруари 2012 г присъда на ВРС, също за подобно деяние. 15-дневен е срокът за обжалване на присъдата.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
"Възраждане" възстанови паметника, заради който Русия започна нак...
14-годишно момче е опасност за живота след падане от тротинетка в...
Варна участва в най-големия благотворителен маратон в света
Столицата отново изпреварва област Варна и заема челното място и ...
Варненец спечели сърцата на всички в квартала
Термометрите ще показват едва 15 градуса във Варна днес


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).