НДСВ събра 7700 подписа във Варна

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
17:07 / 01.03.2009
1223
7 700 подписа са събрали до този момент от НДСВ-Варна в подкрепа на идеята на партията за съвместно провеждане на парламентарните и европейските избори.

Това съобщи народният представител от жълтата партия Деница Димитрова.

Над 100 000 са подписите събрани в цялата страна по същия повод.

Стана ясно, че в сряда от НДСВ ще внесат в Народното събрание проекта за промени в конституцията, който е подкрепен от всички десни партии и Атака и ще позволи провеждането на изборите - "Две в едно".

Очаква се през следващата седмица НДСВ да внесе искане в дневния ред на парламента да влезе промяна на Конституцията.
Това би позволило обединяване на двата избора в един ден.

Не е ясно дали обаче БСП ще се съгласи на това, тъй като червените още не са решили каква ще е тяхната тактика относно предложението "2 в 1".
За момента от левицата смятат да предложат варианта 7 юни - евровот, 28 юни - вот за роден парламент.

Източник: БНР


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Опасно време: Варна е предупредена за утре
НАП с важна информация за дирекцията си във Варна
Както Varna24.bg предвиди: Местният парламент във Варна е недовол...
Зам-кмет на Варна участва в градски еко-фестивал под надслов "Все...
Тази важна професия празнува във Варна
Варненски съд отсече: 7 години затвор за мъж, отвлякъл партньорка...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).