 © Varna24.bg | Малко над 19 млн.лв. по два проекта за модернизация на образователната инфраструктура ще получи община Варна. Парите са по оперативна програми "Региони в растеж", каза за Радио Варна директорът на общинската дирекция Образование и ръководител на основния проект Лилия Христова. Срокът е 30 месеца.По първия проект ще бъдат обновени две общински професионални гимназии. Това са професионалната гимназия по икономика "Иван Богоров" и гимназията по дървообработване "Николай Хайтов". Там средствата, които са предвидени са почти 2 млн. и 800 хил.лв.
По втория проект ще бъдат обновени 1-во ОУ, училищата "Найден Геров", "Димчо Дебелянов", "Пейо Яворов", "Константин Арабаджиев", "Стефан Караджа", както и училище "Никола Вапцаров". В списъка влизат още и три ЦДГ - "Светулка", "1-ви юни" и филиалът на детска градина "Ян Бибиян". За тях общо ще бъдат изхарчени 16 млн. и 309 хил.лв.
Парите са за реконструкция на сгради, боядисване и ремонти на стаи, коридори и санитарни възли, както и за обновяване на физкултурните салони и дворовете на учебните заведения. В част от сградите ще бъдат изградени рампи и асансьори, ще има и обособени кътове за отдих.
Изпълнителите на ремонтните дейности ще бъдат избрани с обществени поръчки. Очаква се те да станат известни до края на месец май, а реконструкциите да започнат реално през лятото. |