Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Бизнес
Криминални
Институции
Други
Читателски
Награди за децата на Варна
Автор: Екип Varna24.bg 17:25 / 14.05.2021Коментари (0)717
©
В навечерието на 24-ти май, Ден на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, дирекция "Образование и младежки дейности“ към Община Варна започва инициатива за представяне на деца и младежи, които са се представили отлично на наши и международни състезания, инициативи и конкурси. Информацията е подадена от съответните учебни заведения за периода 22.03-22.04.2021 г., като ще бъде обновявана периодично.

ДГ 3 "Звездичка"

Грамота за участие  и поощрителна награда за пет деца от втора група  "Моряче“  от конкурса за рисунка на тема "Всяка капка вода е ценна и има значение за нас";

Грамота за участие на 16 деца от четвърта група  "Делфинче“ от  конкурса за рисунка на кукерски игри "Магията на Кукеровден- да прогоним злото, да бъдем по-добри", читалище "Св. Св. Кирил и Методий 1985“ - Бургас;

Грамота за 26 деца от различни възрастови групи от конкурса за иновативна и автентична мартеница, пано и обемна кукла на тема: "Бяло и червено". Част от изпратените творби са запазени и съхранени за участие в ретроспективна изложба, а друга част са предадени в социалните патронажи на град Лясковец и Велико Търново за подарък на възрастни и самотни хора.

ДГ 8 "Христо Ботев"

Симеон Ивайлов Йончев - IVа група; Индивидуална купа за "Най-добър вратар" и отборна награда - II място в състезание по футбол на 03.04.2021 г. "Спорт Палас", представител на детски спортен клуб "Спартак Варна - 2014";

Мартин Георгиев Радев - IVа група; Отборна награда - III място, в състезание по футбол на 03.04.2021 г." Спорт Палас", представител на детски спортен клуб "Шампиони";

ДГ 29 "Звънче"

Йоана Мирева, 5 г.,отличена е сред трите най-добри рисунки във възрастовата група от 4 до 7 г. в конкурс за детска рисунка "Световния ден на водата – 22 март“;

ДГ№35 "Детска радост" /с яслена група/

Бориса Николова, 6 г., 1-во място за изработване на кукерска маска, категория "Фантастична маска", в национален конкурс за изработване на кукерска маска под надслов “Мистичността на кукерската маска - да изгоним злото, за да пребъде доброто, за здраве, благоденствие и благодат във всеки български дом!", гр. Елин Пелин;

Никол Николова, 6 г.,1-во място за изработване на кукерска маска, категория "Характерен персонаж за местната традиционна култура“;

Първо място сред детските градини във Варна: 1321 кг предадена хартия,  22 спасени дръвчета от изсичане

II ОУ "Никола Йонков Вапцаров"  

Христина Христова Тодорова - 6 клас: 1-во място на международен крос "Ивайло", проведен на 22.03.2021 г.; 1-во място в състезание по лека атлетика "Ден на бягането", проведено на 11.04.2021 г. в гр.Варна;

Алексиана Александър Стоянова - 3 клас, 2-ро място в многобой от състезание по спортна гимнастика – Зона север, проведено на 02.04.2021 г. в гр.Варна.

Диляна Диянова Георгиева - 4 клас - 3-то място на Национален турнир по фигурно пързаляне "Приз Виктория", София;

III ОУ "Ангел Кънчев"

Михаела Михайлова Георгиева – I "а“ клас, 1-во място на Областния кръг от Националното математическо състезание "Европейско кенгуру“ 2021 г. Тя е спечелила тази награда в съревнование с 928 първокласници от областта.

Максим Михайлов (III "ж“ клас), Кристиян Колев (III "ж“ клас), Мила Костадинова (III "а“ клас) и Димитър Неделчев (III "ж“ клас) - класирани за финала на Международния математически турнир "Математика без граници“. Предстои участието им във финалното състезание през юли 2021 г., в което ще се включат отличили се ученици от 19 държави;

ОУ "Захари Стоянов"  

Карина Наумова, 7 клас, 1-во място на общинския конкурс за рисунка "60 години от полета на Юрий Гагарин" категория рисунка;

Василена Василева, 7 клас, 3-то място, категория модел/макет - с модел на ракета "Съюз";

Димана  Димитрова, Емануела Дончева И Йонна Димитрова 7 г. - 3-то място, категория модел/макет

Кристиан Роев, 7 в  клас,  специална награда за творбата си "Колонизация на Марс"

Първо място за 2 д и 2 г класове, с преподаватели Гергана Никова и Марияна Желева за най-креативен колаж на тема "Моята валута" в национален конкурс, посветен на Седмицата на парите;

ОУ "Свети Патриарх   Евтимий"

Ивелин Христов Господинов, 3 клас, 1-во място в общинския кръг на състезанието "Математика без граници";

Пламена Валентинова Костова, 1 клас, 2-ро място на XII издание на Международен конкурс за вокално изкуство "Морски звездички";

ОУ "Свети Свети Кирил и Методий"

Людмила Янова, 7в клас, 1-ва награда в национален конкурс за рисунка "Космос 2021";

Диана Момчева, 7б, клас, 1-ва награда в национален конкурс за рисунка "Космос 2021";

Моника Василева 7б,клас, 1-ва награда в национален конкурс за рисунка "Космос 2021";

Лев Беленкий, 4б клас, 1-во място на олимпиада "Знам и мога“; 2-ро място на националното математическо състезание "Европейско кенгуру“;

Анжелика Балацкая, 12а клас, Олександра Писаренко, 11а клас, грамоти от националната олимпиада по руски език;

Стефан Иванов Буроджиев, 4д клас, 1-во място по баскетбол, областен кръг;

Катрин Алън, 3в клас, 1-во място в международен конкурс по музика в Полша;

ОУ "Цар Симеон І"

Боян Николаев Тасев и 2г клас и Максим Пламенов Василев, 2а клас, 1-во място в национално състезание по бълг. език и литература "Любословие";

Мария Стоилова Георгиева, 4бклас, 1-во място в ХІV национален конкуср за детска рисунка "Пролет върху листа“, Кюстендил;

Ярослав Басков, 6а клас, почетна грамота за отлично представяне във викторина "60 години от първия полет на човек в Космоса“;

СУ "Гео Милев"

Александра Тузлукова, 4в клас, 2-ро място в конкурс за есе на тема:"Библиотеката в училището, библиотека на бъдещето";

Марилена Петкова, 4в клас, 3-то място в конкурс за есе на тема:"Библиотеката в училището, библиотека на бъдещето";

Анна Александровна Николова, 10а клас, грамота за отлично представяне в национална олимпиада по руски език;

Стелиян Демиров,5а клас, 2-ро място, категория "рисунка" в международен конкурс за рисунка и фотография, посветен на Световния ден на водата;

СУ  "Пейо  Крачолов  Яворов"

Нелина Иванова, Васил Петров и Димитър Добрев, 11а клас, награда: "Най-приложима идея“  в конкурс, организиран от РУО- Варна, на тема: "Аз и моите 100 лева в условията на пазарна икономика и световна пандемия";

Йоана Момчилова, 12 клас, пълна стипендия от DAAD;

Първа езикова гимназия  

Георги Христов Лазов,10 клас, 2-ро място на националното състезание по финансова грамотност;

Даниел Георгиев Александров,12 клас, 4-то място на националното състезание по финансова грамотност;

ПГИ "Д-р Иван Богоров"

Специална награда за цялостно представяне на ПГИ "Д-р Иван Богоров" на международен конкурс за рисунка и фотография, посветен на Световния ден на водата;

Национален фотоконкурс "Вълшебството на сезоните" - 1-во място за Таня Ангелова, 8 клас; 2-ро място - Деян Георгиев, 9 клас; поощрителна награда - Серин Мустафова, 10 клас и Александрина Петева - 10-ти клас.

ПГХХВТ "Дм. Ив. Менделеев" - Професионална гимназия по химични и хранително-вкусови технологии

Димана Николова - 4 медала от турнира по тенис на маса за юноши и девойки;

Звезделина Кънчева - 2 медала от турнира по тенис на маса за юноши и девойки;

 ПГСАГ "Васил Левски"- Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия

Национално състезание "Най-добър млад строител", проведен в гр. Русе: второ място в дисциплина "Мазилки, шпакловки и бояджийски работи" - ученик от 12-ти клас и "Облицовки и настилки" - един ученик от 10-ти клас

Областно състезание "Аз и моите 100 лева в условията на пазарна икономика и световна пендемия" - второ място от трима ученици от 11-ти клас, специалност "Недвижими имоти". 

ВТГ "Георги  Стойков Раковски"

Елина Николаева Радева,11 клас, 1-во място в национално състезание по митнически и данъчен контрол;

Лора Георгиева Георгиева, 11 клас, 2-ро място в национално състезание по митнически и данъчен контрол;

Пресиана Костадинова, 11 клас, 1-во място за есе на Национален конкурс "Народните будители и Аз"; В същия конкурс - Анджела Икономова, 11 клас, 2-ро място за стихотворение; Александра Проскурина, 8 клас, 3-то място за стихотворение; Мерал Хасан, 3-то място за картина; Денислава Арабова - поощрителна награда 

Силвана Димитрова Георгиева, 1-во място в национално състезание "Практични финанси"; 

Моника Генадиева Атанасова, 3-то място в национално състезание "Практични финанси"; 

Професионална гимназия по туризъм

Галина Йорданова Янева, 9б клас, 2-ро място в направление "Фолклор“ в международния онлайн вокален конкурс ′′Libert à Creativa′′ Италия;

Биляна Тодорова Герова, 8з клас, 1-ва награда от конкурса "Вълшебството на сезоните" на Астрономическа обсерватория при ОП "Младежки център" – Хасково;

Спортно училище   "Георги Бенковски"

Държавно отборно първенство в гр.София: Калина Николаева - 5 златни медала в различните стилове; Гергана Стоянова и Радина Радева - един сребърен и бронзов медал; Ева Христова - два сребърни медала; Василики Кадоглу - сребърен медал; Християн Маслев - бронзов медал

Държавно лично отборно първенство по спортна гимнастика, гр. Варна: Алекс  Иванов - бронзов медал и бронзова купа; Симеон Димитров - бронзова купа, Преслав Петров - бронзова купа; Андреа Христова - златен медал и златна купа; Иванина Петкова - бронзов медал и златна купа; Мишел Абаджиев - сребърен медал и златна купа; Виктория Петрова - златна купа

 

СУ "Димчо Дебелянов“

Симона Тодорова от IIIб клас - наградена със сребърен медал за постигнатия висок резултат на зимното издание на състезанието "Математика без граници“.

Галя Ангелова - ст. учител по физика и астрономия и ръководените от нея ученици бяха удостоени с плакет и грамоти за участие в Общинския конкурс "60 години от полета на Юрий Гагарин“.

Олександра Писаренко от XI а клас и Анжелика Балацкая от XII а клас отлично представени на Националния кръг на олимпиадата по руски език. Олександра е с резултат от 65 точки в VII състезателна група, а Анжелика – с 63 точки в VIII състезателна група. 

Лев Беленкий от IVБ клас е отличен с грамота от Регионално управление на образованието - Варна за постигнатото II място на Областния кръг на Националното математическо състезание "Европейско кенгуру“.

-Димитър Павлов зае трето място на Есенния кръг на VIII издание на международния турнир "Математика без граници“

ЦПЛР - НАОП "Н.Коперник"

Маргулан Исмолдаев, ученик от МГ "Д-р Петър Берон", златен медал за в XXVIII Санктпетербургска олимпиада по астрономия. 









Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Грипна епидемия обхвана страната
Григор Димитров на турнири през 2021 г.
ТВ и шоу сезон 2021/2022 г.
Президентски избори 2021 г.
Първа лига, сезон 2021-2022
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Как се справя Община Варна с овладяването на последиците от проливните дъждове?
Много добре
Добре, но можеше и по-добре
Не се справи
Пълна трагедия

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти
За реклама
Екип
Правила
©2008 - 2019 Медия груп 24 ООД. Varna24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Varna24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: