Не допускат кола на инвалид до паркинга на Военна болница

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
10:47 / 19.12.2011
2033
Николай Димитров от Варна, който е инвалид сигнализира, че не го допускат с личния му автомобил във Военна болница. Това е поредният случай в морската столица.

Причината за недопускането е, че жалващият се трябва да заплати такса за паркинг, тъй като няма карта на инвалид, издадена от Община Варна. Димитров разясни обаче, че притежава карта от Дружеството на инвалидите. Според думите му от болницата не признават световния знак за инвалидност единствено у нас.

След 35 минути чакане все пак Николай Димитров е допуснат до болницата с личния си автомобил.

В средата на ноември областният управител на Варна Данчо Симеонов обеща, че ще съдейства за решаването на няколко основни проблема, поискани от ръководството на Дружеството на инвалидите в морската столица. Сред тях са и използването на знака за "Достъпност" и "Карта за достъпност", осигуряването на достъпна среда, достъпен транспорт за всички и във всички части на Варненска област.

Източник: Днес +


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Портних: На кмета Коцев виновни са му всички!
Портних: На кмета Коцев виновни са му всички!
Безплатна "Синя зона" във Варна, ето кога
Варна посреща обичан актьор
Варненци излизат на протест днес
Кметът на Варна: Добро утро от к.к. Чайка, Ален Мак и Кабакум. То...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).