Очаква ни топла и слънчева неделя

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
08:44 / 18.05.2025
344
Днес ще бъде предимно слънчево. В следобедните часове, главно над планинските райони ще се развива купеста облачност, но само на изолирани места ще превали краткотрайно. Ще духа слаб, в Северна България - умерен вятър от запад, но вечерта ще се ориентира от югозапад. Максималните температури ще бъдат между 18° и 23°, в София - около 19°.

В планините ще бъде предимно слънчево, след обяд с купеста облачност и на отделни места ще превали дъжд. Ще духа умерен до силен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 12°, на 2000 метра - около 5°, съобщават от НИМХ.

По Черноморието ще бъде слънчево. По-значителна облачност ще има в ранните сутрешни часове над южното крайбрежие. Ще духа слаб, по северното крайбрежие умерен западен вятър, който в следобедните часове ще се ориентира от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 18° и 21°. Температурата на морската вода е 14°-17°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Чаровен кадър с рибар, коте и пеликан от Варна трогна хиляди в мр...
Кметът на Варна направи проверка на града в ранните часове на ден...
Мексиканска писателка представя свой роман във Варна
Украинци изрисуваха варненски подлез
Установиха повреда по трасето на тръбопровода във Варненското езе...
Благомир Коцев към абитуриенти: Носете Варна и Първа езикова гимн...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).