Огнище на коронавирус във варненската библиотека и фирма за онлайн игри

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
17:29 / 15.10.2020
5619
Служители на варненската библиотека са дали положителни проби за коронавирус. Те са поставени на домашно лечение. Друго огнище на заразата има и във фирма за онлайн игри, като от 140 души персонал са установени 43 вирусоносители, информира Радио Варна.

Новозаразените са млади хора и са в добро състояние. Това съобщи д-р Дочка Михайлова, директор на РЗИ-Варна на брифинг, на който бяха оповестени обобщените данни за заболеваемостта във Варна и областта. 15 са заболелите ученици от 13 училиша за периода от една седмица. Случаите са единични, което налага карантиниране само на отделни паралелки, казаха още от РЗИ, като уточниха, че се взима под внимание и кога за последно заразените деца са имали контакт със своите съученици. 

Заразените с Covid-19 за последното денонощие са 34. От началото на пандемията в област Варна са установени 1824 души. На домашно лечение са 432 души. 36 души се лекуват от коронавирус в болница, починалите са 49. Последните загубили битката с болестта са двама мъже на 60 и 76 години, с придружаващи заболявания, каза още Михайлова. 

От началото на октомври са извършени около 102 проверки на различни обекти. Издадени са 8 официални предписания на работодатели и на управители на големи обекти, където има голямо струпване на хора. Засега са съставени само 8 акта на хора, които не са носили маски на обществени закрити места, каза д-р Елена Генева, заместник-директор на РЗИ-Варна.

Виж коментарите (1)

Още по темата (15125):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Консумирането на портокали обостря симптомите на грип?
05.03.2025 Васил Велев: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%. COVID добавката трябва да отпадне на два етапа
05.03.2025 Кунчев за грипа: Финалът на епидемията се очаква до 1-2 седмици
Още новини от Новини от Варна:
Стартира важен проект в "Гръцката махала" във Варна
Варна прие Общинската програма за закрила на детето за 2025 г.
Сигнал от жител на "Владислав Варненчик": Треви до метър и ухапва...
Заловиха варненските Бони и Клайд
Мъж сви хранилка за диви животни край Варна
След фалшиво положителен тест за дрога: Катастрофирал на пътя Вар...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).